Tanap’tan Engelliler Umutspor’a 127 bin lira destek

Ekleyen admin on May 15th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Sorgun Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının sandalye ihtiyaçlarının karşılanması için Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği tarafından Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’ne (TANAP) sunulan ‘Sahada Engeller Ortadan Kalkıyor’ projesi kabul edildi.

Oran Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi tarafından yazımı gerçekleştirilen ve TANAP’tan geçen ‘Sahada Engeller Ortadan Kalkıyor’ projesi sonunda yaklaşık 127 bin lira değerinde 5 engelli sporcu tekerlekli sandalyesi, Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği Tekerlekli Basketbol takımına kazandırılmış olacak.

ORAN Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Timur Yıldız, Vali Kemal Yurtnaç’ın talimatları ile harekete geçerek, Sorgun Bedensel Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü ile ortaklaşa olarak ‘Sahada engeller ortadan kalkıyor’ isminde TANAP Sosyal Destek Programından yararlanmak üzere bir proje yazdıklarını söyledi. Yazılan projenin TANAP tarafından kabul edildiğini dile getiren Yıldız, 127 bin lira destek aldıklarını ve alınan bu destek ile 5 tane engelli sporcu sandalyesi alacaklarını belirtti.

Sorgun Bedensel Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu Bölgesel Tekerlekli Sandalye Lig’inde kulüplerinin mücadele ettiğini, hasta sandalyesi ile başladıkları spora TANAP Sosyal Destek Programı kapsamında alınacak destek ile artık sporcu sandalyeleri ile spor yapacaklarını ifade etti. Proje yazma esnasında Yozgat ORAN Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi’nin kendilerine büyük destek olduğunun altını çizen Altunkuyu, ‘’Yozgat Oran Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa hazırladığımız ‘Sahada engeller ortadan kalkıyor’ projesinin kabul edilmesinden dolayı çok mutluyuz. ORAN Kalkınma Ajansının Yatırım Destek Ofisinin büyük desteği ile bu proje kabul gördü. Bu projede bizlere desteklerini esirgemeyen ve her zaman bizlerin yanında olan, maçlarımızı takip eden ve bize moral veren Valimiz Kemal Yurtnaç’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu