“Evde Hasta Bakım Hizmetlerinde AB Uygulamaları” projesi tamamlandı

Ekleyen admin on May 15th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hayata geçirilen “Evde Hasta Bakım Hizmetlerinde AB Uygulamaları” projesi tamamlandı.

Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Uzman Öğretmen Osman Kılınçarslan; proje çerçevesinde Portekiz’e giden 21 öğrenci ile 3 öğretmenin yurda döndüğünü belirtti.

Ulusal Ajans tarafından finanse edilen “Evde Hasta Bakım Hizmetlerinde AB Uygulamaları” projesi ile öğrencilerin, Türkiye’de bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarında almış oldukları beceri eğitimini, yurt dışında pekiştirdiklerini dile getiren Kılınçarslan “Öğrencilerimiz projemizin tamamlanması ile hastanın özelliklerini tanıyıp, günlük bakımını yapabileceklerdir. Ayrıca fizyoterapi ve meşguliyet terapisi yapabildikleri gibi, hasta odası düzenleyebilecekler, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilecekler, hastayı rahatlatabileceklerdir. Hastayı yataktan kaldırabilen, hastaya ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen evde hasta bakım elemanı olduklarının farkına varan bu öğrencilerimiz, hastanın tıbbi gereklilik olmadıkça hijyen şartlarına uymak kaydıyla, rahat edebileceği alanın evi olduğunun önemini de kavramışlardır.  Böylece ülkemizde bu konuda yapılan çalışmaların AB ülkelerinden geride olmadığını görmüşlerdir” dedi

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu