Geleneksel 10’uncu Hadis Ezberleme Yarışması

Ekleyen admin on May 15th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun Yunus Emre Ortaokulu  Din Kültürü Öğretmeni Orhan Tatar  tarafından düzenlenen Hadis Ezberleme Yarışması’nın 10’uncusu yapıldı.

İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Orhan Tatar böyle bir yarışmayı 10 yıldır düzenlemiş olmaktan büyük bir gurur duyduklarını dile getirdi.

Öğrencilerin yarışmaya yıllar boyu büyük bir ilgi gösterdiklerini ifade eden Tatar “Biz Müslüman bir ülkeyiz. Çocuklarımızın mensup oldukları dini tanımaları ve öğrenmeleri gerekir. Bu da bizlerin, anne ve babaların, öğretmenlerin görevidir. Biz bu yarışmaya 400, 500 hadis ezberlemeyle başladık. 2008 – 2009 Eğitim Öğretim Yılında başladığımız hadis ezberleme yarışmalarında bugüne kadar, peygamberimizin 355 bin hadisini ezberlettik. Ümidimiz odur ki, bu çocuklarımız dinine, vatanına, milletine ve ailesine faydalı nesiller olarak yetişecektir inşallah. Amel bizden, bereket ve rahmet Rabbimizden” dedi.

Tatar, yarışmada bin 500 yüz hadis ezberleyerek birinci olan 6. Sınıf öğrencisi Sümeyye Nur Atmanlıoğlu’nun Umre ibadeti, 950 hadis ezberleyen Elif Soysal’ın yarım altın, 850 hadis ile Medine Demirtaş, Muhammed Baki Doğan, 755 hadis ile de Fatma Ağan’ın birer çeyrek altın kazandıklarını sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu