Engelliler haftası kutlandı

Ekleyen admin on May 15th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

İlçemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle etkinlik düzenlendi.

Sorgun Engelliler Umut Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, Hükümet Konağı önünde başladı.

Burada biraraya gelen engelliler ve yakınları Cumhuriyet Caddesi boyunca farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Sorgun Engelliler Umut Derneği önünde son bulan yürüyüş sonrasında bir açıklama yapan Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, herkesin bir gün kendisinin de bir engelli olabileceği bilinci ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba sarf etmesi gerektiğini vurgulayarak, bugünden itibaren yeni bir azimle, yeni bir enerji ile toplum olarak engellilerin sorunlarını çözme iradesi göstermemiz gerektiğini belirtti.

Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir ise, yaşamımızda bir takım engeller olsa da bu engelleri bir şekilde aşacaklarını söyleyerek “Biz engelli olmayı sorun etmiyoruz. Asıl bizi görmeyenleri engelli olarak görüyoruz. Çünkü biz engelli olsak ta kendi işlerimiz takip edebiliriz. Engelliler Umut Derneği olarak bütün engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

Yürüyüşe Kaymakam Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı Murat Gürbüz, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum amirleri, Engelliler Umut Derneği yönetim ve üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu