Odalar ve borsalar müşterek toplantısı Sorgun’da yapıldı

Ekleyen admin on May 15th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Odalar ve Borsalar Müşterek Toplantısı’nın 3’üncü ayağı Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının ev sahipliğinde yapıldı.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya,  Sorgun, Yozgat, Boğazlıyan, Yerköy ve Şefaatli Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterleri katıldı.

Moderatörlüğünü Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd.Doç. Mehmet Kara’nın yaptığı toplantı öncesi bir önce yapılan toplantının değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı’nın bu yıl 4’üncüsünü yapacaklarını belirterek “Bu yıl üyelerimize söz verdiğimiz gibi 4.’üncü Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarını belirlediğimiz tarihte yapacağız. Gönlümüzden geçen bu fuarların hem Yozgat’ta, hem de Sorgun’da ayrı ayrı yapılması değil, Yozgat ve Sorgun’un tam ortasında bir fuar alanının yapılarak tek bir fuar şeklinde yapılmasıdır. Bu kapsamda Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer ilçe odalarımızın da katkılarıyla, Yozgat ve Sorgun’un tam ortasında geniş bir fuar alanı oluşturulmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz. Biz Odalar ve Borsalar olarak birlikte olursak, Yozgat daha güçlü olacaktır.”dedi.

Toplantının sonunda Yozgat inşaat sektörü, tarım ve hayvancılık sektörü ve perakende sektörünün sorunlarının tespiti için 24 Haziran seçimlerinin ardından 2 gün sürecek bir çalıştay yapılmasına karar verildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu