Kızılay’dan otizmli öğrencilere özel sınıf

Ekleyen admin on Nis 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ORHAN DOĞAN – Türk Kızılayı Sorgun Şubesi tarafından Yunus Emre İlkokulunda otizmli öğrenciler için yaptırılan özel sınıf, eğitim öğretime açıldı.

Açılış töreninde sınıf ile ilgili bilgiler veren Türk Kızılayı Sorgun Şubesi Başkanı Ali Ateşer, Kızılay’ın sadece afetlerde, yangınlarda değil, eğitim ve çeşitli etkinliklerde de her zaman vatandaşların hizmetinde ve yanında olduğunu belirtti.

Yunus Emre ilkokulunda yaptırılan sınıfın toplam 15 bin liraya malolduğu bilgisini veren Ateşer “Sınıfımız da otizmli öğrencilere özel 90 adet oyuncak ve eğitim aracı bulunmaktadır. Kapıları, kapı kolları özel bir firma tarafından kapıları duvara kilitleyen bir mekanizma ile donatılmıştır. Okul Kapı Sabitleme İş Güvenliği Kilit Sistemi dediğimiz bu sistemle, çocuklarımız kapıların neden olduğu kazalardan, yaralanmalardan korunmaktadır” dedi.

Yapılan bilgilendirme sonrasında Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın eşi Dilek Yurtnaç, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar’ın eşi Şule Altınpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Kızılay Sorgun Şubesi Başkanı Ali Ateşer ve yönetim kurulu üyesi Doğan Özmen sınıfın açılışını gerçekleştirdiler.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu