Suriyeli sığınmacılara okuma yazma kursu

Ekleyen admin on Nis 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

ORHAN DOĞAN – Sorgun’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşık 600 Suriyeli sığınmacıya, okuma yazma kursları hakkında bilgi verilerek kurs açıldı.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği çerçevesinde başlatılan çalışmalar doğrultusunda açılan kurslara 92 Suriyeli sığınmacının devam ettiğini belirterek “Halk Eğitimi Merkezi Salonumuzda daha önce yapılan toplantıda 600 Suriyeli sığınmacıya okuma yazma kursları açılacağı bilgisi verildi. Bu çerçevede yapılan çalışmalar sonucunda bizlere başvuruda bulunan 92 Suriyeli için, 2 sınıf Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, 3 sınıfta Agahefendi ilkokulunda olmak üzere toplam 5 sınıfta okuma yazma kurslarımızı başlattık. Akşamüzeri 17.00 de başlayan kurslarımız, mayıs ayı ortalarına kadar devam edecek. Amacımız ülkemize sığınan Suriyelilerin topluma entegrasyonunu sağlamak” dedi.

Ekinci kurslara, okuma yazma bilmeyen Suriyeliler ile okula gitmeyen çocuklarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu