Afrin şehitleri adına fidanlık

Ekleyen admin on Nis 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Reyyan Derneği üyeleri tarafından Afrin’de şehit düşen Mehmetçikler adına fidanlık oluşturuldu.

Sorgun Reyyan Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Şahin, dernek tarafından hayata geçirilen “SODES’le gençlere artı değer projesi” çerçevesinde Belencumafakılı köyünde Afrin Şehitleri Fidanlığı oluşturduklarını dile getirdi.

Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Ersever tarafından açılan İzcilik Kursu öğrencileriyle birlikte, her şehit adına bir fidan diktiklerini ifade eden Şahin AA muhabirine yaptığı açıklamada “Masum insanlar ve ülkemizin güvenliği uğruna Afrin’de teröristlerle mücadelede şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimiz için bu günlerde bir çok etkinlikler düzenleniyor. Bizler de Reyyan Derneği olarak Endüstri Meslek lisesi izcileriyle birlikte Belencumafakılı köyü ormanlığında, Orman Şefliğimiz tarafından belirlenen alana, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen 52 Mehmetçik adına 52 fidan dikerek, Afrin Şehitleri Fidanlığı adı altında bir fidanlık oluşturduk. Allah ordumuza güç kuvvet versin. Şehitlerimizi Peygamber Efendimize komşu eylesin” dedi.

Şahin fidanlık oluşturulmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu