Tatlı mahallesinin su sorunu çözüldü

Ekleyen admin on Nis 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun’un Bahadın beldesinin Tatlı mahallesinde uzun süredir yaşanan su sıkıntısı nihayet giderildi.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, son yıllarda kurak geçen mevsimler nedeniyle yurdun birçok köşesinde olduğu gibi, Bahadın’da da zaman zaman su sıkıntısı yaşandığını, bu sıkıntıyı en çok hisseden kesimin ise Tatlı mahallesi sakinleri olduğunu kaydetti.

Özellikle bu yıl kış mevsiminin geçen yıllara oranla daha az yağış alması nedeniyle yaz aylarında bu kuraklığın artacağına işaret eden Özcan, “Tüm olumsuz mevsim şartları dikkate alınarak yaz kış demeden su sorununun çözümü noktasında çalışmalar yaptık. Konuyla ilgili olarak DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğümüze başvurularımız oldu. Gelip bölgemizde inceleme ve araştırmalar yaptılar. Nihayet 180 metre derinlikte sağlıklı içme suyu bulduk. Böylelikle bu mahallemizin içme suyu sorununu çözümlemiş olduk. Bir diğer su sorunu yaşayan mahallemiz Sungur da ise çalışmalarımız sürüyor. Buranın su sorunun çözülmesi için de sondaj çalışmalarımız önümüzdeki günlerde başlayacak” dedi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu