Yeşilay Haftası Yürüyüşüne sağlık çalışanlarından destek

Ekleyen admin on Mar 13th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Yeşilay Yozgat Şubesi tarafından, Yeşilay Haftası Yürüyüşü düzenlendi.

1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında, zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla, Yimpaş AVM’den başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe, Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Akif Karaarslan, İl Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Yozgat’ ta çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte el ele vererek gençlerimizi bu zararlı alışkanlıklardan korumak ve tertemiz bir gençlik için çalışmak hepimizin görevidir” dedi.

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Yeşilay Haftası nedeniyle yurt genelinde etkinlikler yapılıyor. Yeşilay’a katılarak sağlıklı, bağımlılıktan uzak pırıl pırıl bir gençlik olarak sizi kutluyorum. Bu yürüyüşle bizde varız, biz de mücadele veriyoruz mesajını tüm halkımıza iletmiş bulunuyoruz. Sigara, alkol ve uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. İl genelinde çalışmaları Sayın valimiz adına ben yürütüyorum. Daha sağlıklı olabilmenin çalışmaları ve çabası içerisindeyiz. Değerli öğrencilerimiz Yeşilay’ın pankartlarını taşıdılar, Türk Bayrağımızı taşıdılar. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu