ANNELERİMİZ

Ekleyen admin on Mar 13th, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Kızımız, teyzemiz, halamız, gelinlerimiz ve “Cennet anaların ayağı altında” tabirine konu annelerimiz…Ve de son 6 yıl içerisinde katledilen 1.758 kadınımız…

2012’de 210,

2013’te 234,

2014’de 294,

2015’te 303,

2016’da 328,

2017 yılında katledilen 389 kadınımız…

Hayattan kopartılan cinayete kurban edilenlerin utanç veren sayıları…

Önüne gelenin fetvacı kesildiği bir ortamda, kadın cinayetlerinin sonlandırılmasını beklemek iyimserlik olur.

Nişanı bozdun vur, boşandın öldür, randevuya geç geldin bıçakla. Vay ki vay…

Eşitliğe gelince; Fetvacılara kulak verirsek, kadın hiç yok…

O evde oturup çocuk büyütecek, kocasından dayak yiyecek, Anadolu tabiriyle “Sırtından sopa karnında sıpa eksik olmayacak.”

Hadi kocaman bir hayret ki, hayret diyelim…

Hazreti Ömer devrinde, Mekke şehrinin zabıta amirinin bir kadın olduğu, zamanımızda “Kadın çalışamaz!” fetvasını verenlere soruyorum; bu kural hangi kitapta yazıyor?

Bu uyduruk fetvacıların Kuran-ı Kerim’i iyi okumalarını öneririm. Kadın hakkının ne olduğunu bir defa değil, bin defa okusunlar da, ondan sonra fetva vermeye kalksınlar.

Bu gibi insanlara birazcık izan demekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Ama yargıçlarımıza şu teklifi yapabiliriz.

Tahrik indirimi yapılırken vicdan duygusunun öne alınıp öyle karar verilmesidir.

Kanunları değiştirmek o kadarda zor değildir. Bu bağlamda, tüm kadınların huzur ve refah içerisinde yaşamalarını diler, saygılarımı sunarım.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu