Kız öğrenci yurdu hizmete girdi

Ekleyen admin on Şub 20th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde devlet tarafından yaptırılan, Anadolu İmam Kız Hatip Lisesi Öğrenci yurdu tamamlanarak hizmete girdi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, hizmete giren kız öğrenci yurdunun büyük bir eksikliği gidereceğini ve önümüzdeki yıllarda Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ne daha çok öğrenci kaydedebileceklerini belirtti.

Ekinci, özellikle ilçe dışından bu okula gelmek isteyen öğrencilerin yurt sıkıntısı yüzünden başka yerleri tercih ettiklerini dile getirerek “İlçemiz Güzelyurt mahallesinde yaptırılan 200 kişilik kız öğrenci yurdu yatakhaneleri, yemekhanesi ve diğer birimleriyle oldukça modern bir yurt oldu. Ben öğrencilerimizin bu yurtta ev rahatlığında kalacaklarını söylemekten mutluluk duyuyorum. Tabii ki böyle rahat bir ortamda kalan öğrencilerin, başarı seviyesi de yüksek olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize, ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu