Şehit Polis Memuru Alan adına Z kütüphane

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan 24 yaşındaki polis memuru Ahmet Alan adına, Türk Telekom Anadolu Lisesi’ne yaptırılan Z Kütüphane hizmete girdi.

Okul konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, bu gün iki mutluluğun birden yaşandığını ifade ederek “Bunlardan birincisi Şehit Polis Memuru Ahmet Alan adına kurulan Z kütüphaneyle birlikte şehidin adının sonsuza kadar yaşayacak olması, diğeri ise bu kütüphanenin ülkenin geleceği olan gençlere pozitif bilimsel gücü sağlayacak olmasıdır. Değerli kitap ve kaynaklar değerlerin varlığını korumasını sağlar” dedi.

Yozgat İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu da yaptığı konuşmada Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında kurulan kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.

Öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan kütüphanenin, öğrencileri suç ortamlarından da uzak tutacağına vurgu yapan Çengeloğlu “Öğrencilerimizin verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalogu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla. 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi (Z Kütüphane) uygulamaya konulmuştur.

Şehit Polis Memuru Ahmet Alan adına kurulan bu kütüphanemizde, 9 bilgisayar, zeka oyunları, okuma ve dinlenme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçenekleri bulunmaktadır. Taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedegojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanan bu kütüphanelere aziz şehitlerimizin ismi verilmektedir” diye konuştu.

Konuşmalar, okunan şiirler, dualar, şehit ailelerine bayrak ve Kur’an-ı Kerim hediye edilmesinin ardından Ahmet Alan Z Kütüphane’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa şehit polis memuru Ahmet Alan’ın ailesi, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Vural, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, okul müdürleri, öğrenciler katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu