LPG taşıt dolum kursu düzenlenecek

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Makine Mühendisleri Odası Yozgat Temsilciliği tarafından LPG sektöründe çalışan personellere LPG Dolum Kursu (Pompacı) düzenleneceği açıklandı.

Makine Mühendisleri Odası Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel,  eğitim ve belgelendirme çalışmaları kapsamında önümüzdeki Perşembe ve Cuma günü düzenlenecek kursun amacının, sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasasında; LPG`nin dispenserden taşıtlara doldurulma işlemini yapan personelin (pompacıların) bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

MMO Yozgat İl Temsilciliği eğitim salonunda düzenlenecek kursta, kursiyerlere eğitim boyunca standartlarla ilgili bilgi verileceğini ifade eden Demirel “İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevrenin Korunmasıyla ilğili uygulamalı olarak gösterilecektir. LPG`nin Teknik Özellikleri ve  LPG Tesisat Elemanları ve Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar, LPG`nin Emniyetli Bir Şekilde İkmal Yapılması, dolum sırasında uyulması gereken kurallar, LPG`nin doldurulma işleminde temel kurallar aktarılacaktır. Olumsuz durumlarda hangi emniyet tedbirlerinin alınacağı Uygulamalı olarak anlatılacaktır.
Ayrıca eğitimin içeriğinde yangın güvenliği ve ilk yardım ile ilgili temel ve gerekli eğitimler uygulamalı olarak verilecektir” dedi.

Demirel, talep olduğu sürece Yozgat il ve ilçelerinde hizmet veren LPG istasyonlarındaki personellere kursların devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu