SODES’le Gençlere Artı Değer Projesi

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Sorgun Reyyan Derneği tarafından hazırlanan “SODES’le Gençlere Artı Değer Projesi” hayata geçirildi.

Sorgun Reyyan Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Şahin,  dernek olarak din, dil, ırk, sınıf, bölge, mezhep ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin, insanlara maddi ve manevi her türlü konuda yardımda bulunmak üzere faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Değerler eğitiminin en az bilgi ve beceri eğitimi kadar önemli olduğunu, ancak bu konuda da Peygamber Efendimizin ashabını yetiştirirken uyguladığı değerler eğitiminden yeterince yararlanılmadığını söyledi.

Reyyan Derneğinin amacının, insanların acısını ve sevincini paylaşarak, onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Şahin, “Peygamber Efendimizin ahlakı Kur’an ahlakıdır. O’nun kalbi insan sevgisiyle doluydu. Çocukları sever, onları sıkça okşardı. Peygamberimiz alçak gönüllü olması sebebiyle, fakir zengin ayrımı yapmazdı. Bir topluma girdiğinde, boş bulduğu yere otururdu. Ayaklarını hiç bir zaman başkalarına doğru uzatmazdı. İşte biz de Reyyan Derneği olarak bu proje ile gençlere, Hazreti Muhammed’in güzel ahlakı, hakkı gözetmesi, insana değer vermesi, üstün kişiliği, hoşgörülü ve sabırlı olmasının kazandırılmasına çalışacağız” dedi.

Şahin proje çerçevesinde gençlere yönelik çeşitli geziler, piknikler, yarışmalar, spor müsabakaları düzenleyerek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu