Kınalı kuzulara 41kınalı kuzu hediye edildi

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde bağlı köylerde bulunan 36 çoban, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için aralarında topladıkları 41 küçükbaş kurbanlık koyunu kınalayıp askerlere ulaşması için Hatay’ın Hassa ilçesine gönderdi.

Kadışehri ilçesine bağlı köylerde küçükbaş hayvan üretimi yapan çobanlar bir araya gelerek Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerin yanlarında olduklarını hissettirmek için 41 koyunu kınalayıp boncuklarla süsleyerek Hatay’ın Hassa ilçesine gönderdi.

Kadışehri Kaymakamlığı önünde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Seyfullah Ordueri, Belediye Başkanı Davut Karadavut, İlçe Müftüsü Akif Karabulut, çobanlar ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlar burada terörü lanetleyerek dua ve tekbirlerle Mehmetçiğe destek verdi.

Kadışehri Kaymakamı Seyfullah Ordueri, “Kadışehrili vatandaşlarımız Afrin’de bulunan yiğitlerimize, Mehmetçiklerimize hediye hazırladılar. Kendi imkanlarıyla, kimsenin katkısı desteği olmadan bir hediye göndermek istediler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Milletimiz; ordumuzun, devletimizin arkasında olduğu müddetçe bu ülke kıyamete kadar baki kalacaktır” dedi.

Çoban Kadir Akdağ ise, “Askerlerimize koç yolluyoruz. Koçumuz değil canımız feda olsun. Her zaman hazırız. Allah’ın izni ile asker olmak bile isteriz. Canımızla askerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

Toplanan koyunların Türk Silahlı Kuvvletleri’ne ulaştırılması için görev alan Süleyman Aslan da, “Çoban arkadaşlar olarak Afrin’deki askerlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için kurbanlarımızı topladık. İnşallah onlara sağ salim ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaların ardından kamyonetlere yüklenen kurbanlıklar Türk Silahlı Kuvvetlerine ulaştırılması için yola çıkarken kurbanlıklar Hatay’ın Hassa ilçesinde kesildikten sonra askeri birliğe teslim edilecek.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu