Sorgun’da Zeytin Dalı Harekatı’na destek mitingi

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – İlçemizde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek mitingi düzenlendi.

Sorgun’da hizmet veren STK’lar tarafından düzenlenen destek mitingi, Salih Paşa Camisi’nde kılınan öğle namazı sonrasında cami karşısında başladı.

Sorgun Belediyesi tarafından dağıtılan bayraklarla Cumhuriyet Caddesi’nin takip eden kalabalık, tekbir ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganlarıyla Belediye Meydanı’na kadar yürüdü.

Binden fazla kişinin katıldığı miting verilen sala ile başladı. Burada konuşan Ecdada Vefa Derneği Başkanı Hamdi Yüksel Türkiye’nin ülke olarak, millet olarak hiçbir zaman savaşta yana olmadığını, her zaman barıştan, haktan ve adaletten yana olduğunu söyledi.

Tüm bunların yanında hiçbir zaman da haksızlığa karşı susmadığını vurgulayan Yüksel “Türkiye her zaman ve her yerde adaleti ve Hakk’ı haykırdı.

İşte bunun için kahraman ordumuz Afrin’de. Mehmetçiğimiz sınırdaki terör unsurlarını temizlemek, bölgeye barış ve adalet getirmek için ‘Zeytin Dalı Harekatı’ düzenliyor. Bu gün 22. gününde olan harekat kapsamında yüzlerce terör yuvası yok edildi ve yaklaşık bin 200 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Şanlı ve kahraman ordumuzun yaptığı bu harekatın, teröre karşı teröristlere karşı yapılan bir harekat olduğunu belirten Yüksel şu açıklamalarda bulundu:

“ Bu harekat, ülkemizin güney sınırında sözde bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek, Afrin’den Akdeniz’e inecek bir Terör Koridoru’nu engellemek için yapılan bir harekattı’

Bu harekat barış için, adalet için yapılan bir harekattır. En önemlisi emperyalizme karşı yapılan bir harekattır. İnanıyoruz ki, Zeytin Dalı Harekatı terör örgütlerinin bölge insanına karşı uyguladığı baskı ve şiddeti sonlandıracaktır. Bu harekat aynı zamanda zorla terör kamplarına kaçırılan çocukların ve ailelerin özgürlüğü, PKK-PYD tarafından sürülen diğer toplulukların da yurtlarına kavuşmaları anlamına gelecektir.”

‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir milleti bireyleri olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz” diyen Yüksel gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilatlar olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazır olduklarını kaydetti.

Miting Sorgun İlçe Müftüsü Hasan Görer’in yaptırdığı dua ile sona erdi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu