Köylerin su sorunu çözülüyor

Ekleyen admin on Oca 9th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Sorgun Köylere Hizmet Götürme Birliği, tarafından kurak geçen mevsim dolayısıyla su sıkıntısı çeken köylere yeni içme suyu temin edildi.

Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar 2017 yılının mevsim normalleri altında yağış alması nedeniyle birçok yerleşim yerinde su sıkıntısı yaşandığını, ancak alınan önlemlerle bunların giderilmeye çalışıldığını söyledi.

Altınpınar, su sıkıntısı çeken birçok köyde yapılan drenaj çalışmaları sonrasında su bulunduğunu ve köylerin şebekelerine bağlandığını ifade ederek, 2017 yılı yatırım programında bulunan Günyazı, Ağcın, Yazılıtaş, İkikara, Bağlarbaşı ve Taşpmar köylerinde su yetersizliği nedeniyle ek drenaj çalışmaları yapılarak yeteri miktarda su bulunup, şebekeye bağlandığını belirtti.

Altınpınar “Bunların yanı sıra 2017 yılının kurak geçmesi sebebiyle su yetersizliği yaşayan Mirahor, Babalı, Dişli ve Kodallı çiftliği köylerinde sondaj çalışması yapılarak su bulunmuş olup, terfi ve isale hatları yapımı için İl Özel İdaresi Plan Proje ve İnşaat Müdürlüğü Teknik Elemanları tarafından Proje çalışmaları doğrultusunda şebeke ve diğer işlemleri yapılacaktır.

Yine 2017 yılı içerisinde İl Özel İdaresi Eskavatör Kepçesi ile su sıkıntısı yaşayan İlçemiz Kapaklı ve Karakocaoğlu Köylerinde Drenaj çalışmaları yapılmış ancak su bulunamamıştır” dedi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu