Sorgun Anadolu Lisesine 5 bin kitaplık kütüphane

Ekleyen admin on Oca 9th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Anadolu Lisesine “KOP Okuyor Projesi” kapsamında 5 bin kitaplık kütüphane kuruldu.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Sorgun Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve KOP İdaresi Başkanlığına sunulan, KOP Okuyor Projesi’nin kabul edildiğini ve bu proje kapsamında sağlanan ekonomik destekle kütüphanenin hayata geçirildiğini söyledi.

Okul binası içerisine kurulan kütüphaneden aynı anda 40 öğrencinin yararlanabileceğinin altını çizerek “KOP idaresine bizim gibi başvuruda bulunan başka okullarda oldu. Ancak bizim projemiz kabul gördü ve Anadolu Lisemize sağladıkları kaynakla 5 bin kitaplık bir kütüphane kuruldu. Bu kütüphane hazırlanan projenin sadece bir ayağı. Bunun dışında öğrencilerimiz çeşitli kültürel etkinlikler ve geziler da yapacaklar.  Kütüphanemizin açılışı Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar’ın katılımı ile yapıldı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu