Sorgun TSO’dan Tokat’ta ki TSO’lara ziyaret

Ekleyen admin on Ara 13th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan ve beraberindeki heyet, ekonomik işbirliği ve yatırım alanlarının değerlendirilmesi amacıyla Tokat, Turhal ve Zile Ticaret ve Sanayi Odalarını ziyaret etti.

Daha önce belirlenen program çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette, her iki ilin yatırım alanları karşılıklı olarak değerlendirildi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Tokat ili ve ilçelerinin ilçemizle arasındaki tarihi bağlarının yeniden ve daha güçlü olarak kurulması için benzer çalışmaların arttırılması gerektiğini vurguladı.

Arslan, Tokat, Turhal ve Zile Ticaret ve Sanayi Odalarını ziyaret ettiklerini, her üç odanın yönetim kurulunun aynı görüşte olduğunu ifade ederek “Odalarımızın akreditasyon sürecinde yapmış oldukları faaliyetleri ve iyi uygulamaları karşılıklı olarak örnek alıp uygulamaya konulmasına karar verdik. Hayvancılık, termal turizm, tarım gibi konularda yatırım noktasında neler yapabiliriz. Bunları görüştük, değerlendirdik.  Ayrıca şeker üretimi ve şeker fabrikalarının genel durumunu hakkında görüş alış verişinde bulunduk” dedi.

Arslan, bu ziyarette kendisine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Önal, Oda Genel Sekreteri Sami Erdoğan ve Yozgat Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara’nın eşlik ettiğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu