“Engelleri SODES’le Aşıyoruz” projesi

Ekleyen admin on Ara 13th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Engelleri SODES’le Aşıyoruz” projesi hayata geçirildi.

Açılış sonrası gazetemiz muhabirine projeyle ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, projenin sosyal hayatın dışında kalan engelli öğrencilerin, bir nebze olsun hayatın ritmini yakalayabilmeleri amacıyla hazırlandığını belirtti.

Projenin hedef grubunun toplumun en dezavantajlı ve öncelikli grupta yer alan engelli çocuklar ile gençler olduğunu vurgulayan Ekinci “Bu proje, müdürlüğümüze bağlı Sorgun Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından belirlenen toplam 200 engelli öğrencinin, kendine güvenen, engelleri aşabileceğine inanan kişiler olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır.

Yine bu projeyle çocuklarımız toplumun bir parçası olduğuna inanacak, açılacak olan resim, ebru, satranç, bağlama, gitar, seramik, el sanatları ve tiyatro kursları, yapılacak geziler ve etkinliklerle kendilerini geliştireceklerdir” dedi.

Ekinci proje kapsamında, Yozgat ve Nevşehir’e geziler düzenleneceğini, ayrıca sinema ve piknik faaliyetleri ile aile etkinlikleri düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Sorgun Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen proje açılışına Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, okul müdürleri, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu