Arif Baş adına 2 bin lira ödüllü şiir yarışması düzenlenecek

Ekleyen admin on Ara 5th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – 2012 yılında hayatını kaybeden eğitimci, araştırmacı, şair, yazar Arif Baş anısına Bahadın Belediyesi’nin katkılarıyla, oğlu Oğuz Baş tarafından 2 bin lira ödüllü şiir yarışması düzenlenecek.

Oğuz Baş, yarışmayla ilgili gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada babası Arif Baş’ın Köy Enstitülü bir öğretmen olduğunu,  bir dönem Bahadın Belediye Başkanlığı, bir dönem Yozgat daimi il genel meclis üyeliği yaptığını ve yaşamı boyunca birçok kitap yazdığını belirtti.

Babasının anısını yaşatmak ve yarınlarımıza yeni değerler de kazandırmak amacıyla ilki 2017 yılında öykü dalında açılan ve ödülleri verilen yarışmaların, 2018 yılında şiir dalında yapılacağını ifade eden Baş, “Yarışmaya katılacak olanlar, Ocak 2017 – 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında yayımlanmış şiir kitaplarıyla ya da yayıma hazır şiir kitabı bütünlüğündeki dosyalarla katılabileceklerdir. Bu kitapların, ya da şiirlerin daha önce ödül almamış olması gerekmektedir. Yarışmaya, yayınevleri de yazarın onayını almak koşuluyla katılabilirler. Yarışmaya yazarın ve seçici kurul üyelerinin yakınları katılamazlar” dedi.

Baş, yarışmaya katılacak şiir kitapları ya da dosyaların 6 adet olarak, Sami Eroğlu Harbiye Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No : 79/13 Dikmen – Ankara adresine iadeli taahhütlü gönderilebileceğini söyledi.

Yarışma sonucunun temmuz ayının sonunda açıklanacağına işaret eden Baş, ödülün ağustos ayı içerisinde yapılacak olan Bahadın Kültür Şenliği kapsamında, Arif Baş Açıkhava Müzesi’nde düzenlenecek bir törenle, kazanan şaire verileceğini sözlerine ekledi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu