Üniversite Vakfı dayanışma yemeğinde bir araya geldi

Ekleyen admin on Ara 5th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yaklaşık 23 yıl önce Bozok Üniversitesi’nin gelişmesi amacıyla kurulan ve 2015 yılında Üniversitemiz Rektörlük bünyesine katılan “Bozok Üniversitesi Vakfı 1. Dayanışma Yemeği” düzenlendi.

Bozok Üniversitesi Vakfı 1. Dayanışma Yemeği, Galata Çamlık Otel ev sahipliğinde gerçekleşti. Saat 19.00’da başlayan yemeğe Rektörümüz ve Bozok Üniversitesi  Vakfı Başkanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Vali Yardımcısı Salih Altun, Senato Üyeleri, öğretim elemanları, vakıf yönetim kurulu, işadamları ve sivil toplum kuruluş başkanları katıldı. Yemek öncesi Bozok Üniversitesi Vakfı’nın tanıtım videosu gösterildi.

Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Salih Altun, Bozok Üniversitesi Vakfı’nın bir amaç için kurulduğunu hatırlattı. Üniversitenin gelişmesinde ve pek çok alanda Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden olması bakamından faydalı işler yapmasına katkı sağlayacak vakfın desteklenmesi gerektiğini ifade eden Vali Yardımcısı Altun, şöyle konuştu: “Birçok vakıf,  üniversite kuruyor, yönetiyor. Bu anlamda Bozok Üniversitesi Vakfı’nın daha etkili çalışmalar yapacağına inanıyorum. Yozgat Valiliği olarak da vakfın arkasında ve yanındayız. Ümit ediyoruz ki bu bir kartopu gibi büyür ve daha büyük işlere imza atar.”

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında, vakıf tarihinin 1994 yılına kadar uzandığını hatırlattı. 2015 yılının Kasım ayında Bozok Üniversitesi’ne devredilen vakfın öğrencilere burs sağlanması amacıyla bir araya geldiklerini hatırlatarak  “Vakfımız olması gereken durumda değil. İstiyorum ki üniversitemizi ilk 500’den tercih eden öğrenciye tüm öğrenim hayatı boyunca burs verelim. Ve yine öğrencilerimizden üç buçuk ve üstü not ortalaması olanları bursla ödüllendirelim. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizi destekleyecek bir vakıf imkânına sahip olalım. Ve inanıyorum ki vakfımız bu anlamda gerekli düzeye ulaşacaktır. Bu akşam ilk buluşmamız oldu. İnşallah bu toplantılardan Ankara ve İstanbul’daki Yozgatlılarla da yapacağız.”

Konuşmaların ardından söz alan Yozgatlı işadamı Mustafa Koç, 10 öğrencinin burs ihtiyacını karşılama sözü verdi. Daha sonra söz alan YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk, İstanbul’da 55 öğrenciye burs verdiklerini ve Bozok Üniversitesi Vakfı’ndan ilk defa haberdar olduklarını belirterek, gereken desteği sağlayacaklarını söyledi. Çelikler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik de iki öğrenciye burs vereceğini açıkladı. Program vakfın emektar başkanlarından Mehmet Yancıoğlu’nun Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’e çavdar sapından yaptığı Türk bayrağını hediye etmesiyle sona erdi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu