SAYGI ÖZTÜRK’ÜN KİTABI

Ekleyen admin on Ara 5th, 2017 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Siz ona ister belgeli yazar deyin, isterseniz sağlamcı, doğruyu görmeden, elinde belge olmadan kalem oynatmaz, kulaktan dolma sözlere itibar etmez, dedikodu bağımlı bilgilerden nefret eder, varsayımlı söylemlerden uzak durur ve teyitsiz belgeye de elini sürmez.

KRİPTO ÜÇGENİ kitabı A’dan Z’ye doğruların döküldüğü bir kitap olarak çıktı. Can kardeşim Saygı’nın kitabının önsözü her zaman ki gibi kıymetli ağabeyim Emin Çölaşan tarafından yazılmıştır. Emin ağabeyimin önsözünden bir pasaj;
“Günün birinde Saygı Öztürk yanıma geldi…

Abi ben yeni bir kitap yazdım, her zamanki gibi önsözünü senin yazman gerek!.. Ne de olsa ben onun maaşlı, profesyonel ve kadrolu önsöz yazarıyım! Kitaplarını yayınevine göndermeden önce bana verir, okurum. Zaten elime aldıktan sonra bırakmam mümkün olmaz. Ellerine sağlık derim ama Saygı’nın acelesi vardır… Abi çok acele yaz lütfen zira hemen baskıya girmek üzere.

Saygı benim arkadaşım, dostum. İmza attığı gazetecilik olaylarını hayranlıkla izlediğim meslektaşım. Bugüne kadar hangi kitabı çıktıysa, hepsinde benim önsözüm var.”

Kitaptaki yazıların bazılarının başlıkları şöyle sıralanıyor;

* HSYK bildirisinde, Başbakan’ın hedef alınması nasıl önlendi?

* O soruşturmayı yürüten savcıya niçin ulaşılamadı?

* Emniyet kiminle ilgili iki farklı rapor hazırladı?

* Emniyet Müdürü, TBMM’de niçin ifade vermek istedi?

* Savcının okuduğu 3847 numaralı kriptoda ne yazıyordu?

* Polisin “Mavi Sessizliği” ne anlama geliyor?

* MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağrılmasında neler yaşandı?

* Brüksel’de yabancı servis elemanından hangi belge alındı?

* Bu belgeyle kimler niçin suçlandı, Başbakan niçin devreye girdi?

* “Diyarbakır’da bulundu” denilen belgede ne vardı?

* MİT TIR’larında neler yaşandı, Enis Berberoğlu bu olaya nasıl sokuldu?

* Melih Gökçek, kimin talimatıyla gözaltındayken serbest bırakıldı?

Eh Yozgat yetiştirirse işte böyle can kardeşim Saygı Öztürk gibi yazarlar yetiştirir diyerekten, ellerine yüreğine sağlık diyorum.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu