Ulu Önder Atatürk törenlerle anıldı

Ekleyen admin on Kas 14th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN- Sorgun İlçesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79′ ncu yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Hükümet Konağında yapılan anma töreni  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Hükümet Konağı’ndaki tören, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ile sona erdi.

Günün ikinci töreni ise İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

Ertuğrul Gazi Ortaokulu Müdürü Salih Öksüz’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından program, öğrencilerin okuduğu şiirler, Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençliğin Ata’ya cevabı ile devam etti.

Program Atatürk Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği türkülerle sona erdi.

Törene, Kaymakam Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Caner Çakmak, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sapmaz, Milli Eğitim İlçe Müdürü Hüseyin Ekinci, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

-Yozgat’ta anma töreni

Diğer yandan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 79. yılında Yozgat’ta da düzenlenen programlarla anıldı.

Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve siyasi parti temsilcileri tarafından  Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende, saat 09.05′te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, daha sonra İstiklal Marşı okundu.

Törene, Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Garnizon Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, polis teşkilatı, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda devam eden programda resim sergisi gezildikten sonra Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zübeyir Bütüner, Atatürk’ün hayatını anlatan bir konuşma yaptı.

Program Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin okuduğu şiir, oratoryo gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirmesiyle son buldu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu