DİKTATÖRE BAK

Ekleyen admin on Kas 14th, 2017 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Kimmiş bu diktatör? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan! Partisini sevmemiş, oy vermemiş, icraatlarını beğenmemiş olabilirsiniz. Ama diktatör! dediğinizde elinizi vicdanınıza koymanız gerekmez mi? Şimdi SORU – YORUM: Diktatöre, “Sen diktatörsün!” diyebilir misin? Eğer o kişi diktatör olsa, ağzını kıpırdatabilir misin? Yürürken bile seni kimlerin takip ettiğini ve kimlerin gözetiminde olduğunu kestirebilir misin? Evinde rahat oturabilir misin? Daha açıkçası ölüm korkusu olmadan yaşayabilir misin?

Gezi Olayları sırasında, Ankara Kızılay Millî Müdafaa Caddesi’nde bir binanın duvarına, diktatör! Dediğiniz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi ve çocuklarına galiz, küfürlü yazılar yazılmıştı. Şahsen bir vatandaş olarak o yazıları görünce hicap duymuştum. Bir diktatörün eşine, çocuklarına galiz küfürlerle saldırmayı bir yana bırakın acaba adlarını ağzınıza alabilir misiniz? Saddam’ın, Kaddafi’nin, Tito’nun, Salazar’ın yaşadıkları dönemlerde, bırakın eşine, çocuklarına, sülalesinden birisi aleyhinde bir söz etmek mümkün olabilir miydi?

Devletin dış politikasındaki pısırıklığını, çekingenliğini ters düz edip “Eyyy” diye onurlu dikilişini kabul etmeyip, diktatör yaftası yapıştırmak, izanla bağdaşır mı bilemiyorum! Birtakım vesayetleri alt üst etmesi, yozlaşmış düşünce ve icraatları yerle bir etmesi diktatörlükse, elleri vicdan denilen yere koyup birazcık da olsa düşünmek melekesine sahip olmak gerekmez mi?

Diktatörün olduğu yerde, ses çıkar mı, söz söylenir mi? Daha doğrusu dayılanılır mı? Bu soruların cevabını da okuyucuya bırakalım…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu