Sorgun’da stat isyanı

Ekleyen admin on Eki 17th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2014 yılında yapımına başlanılan Sorgun ilçe stadyumunun tamamlanmasına rağmen teslim edilmemesi, Sorgun kamuoyunun büyük tepkisini çekiyor.

Hatırlanacağı üzere ihalesi 2013 yılında yapılan ve 7 milyon lira ödenek ayrılan stat inşaatını üstlenen ilk firmanın iflas etmesi üzerine, inşaat yaklaşık 2 yıl durdu ve bu süre içerisinde inşaatın birçok yerinde maddi hasarlar meydana geldi. Takılan lavabolar, camlar kırıldı. Borular söküldü. İnşaatın içerisi madde bağımlılarının mekanı haline geldi.

Resmi prosedürlerin tamamlanıp ikinci ihalenin yapılmasının ardından statta inşaat çalışmaları yeniden başladı. İkinci ihaleyi kazanan yüklenici firma hızlı bir çalışmayla stat inşaatını gününden önce tamamladı. Ancak bu kez de ödeme krizi yaşanmaya başlandı.

Futbolseverler, bu güne kadar stat inşaatına 4- 4,5 milyon lira gibi bir harcama yapıldığını ve şu an stat için ayrılan paradan 2,5 -3 milyon liranın hesapta bulunması gerektiğine dikkat çekerek “Görünen o ki, hesapta bulunması gereken para başka yerlere aktarılmış. Bu ne biçim bir iştir? Bu para Sorgun İlçe Stadyumu için ayrılmışken, başka yatırımlar için nasıl kullanılabilir. Bakın şu an stadımız bittiği halde müteahhit alacaklarının ödenmemesi nedeniyle stadı teslim etmiyor. Şimdi yeniden bir ödeme çıkarılması gerekiyor. Bu paraları başka yerlere harcayanlar Sorgun halkına hesap vermeli. Sorgun bu kadar mı sahipsiz. Bizim takımlarımız 3-4 yıldır sürekli deplasmanlarda rezillikler çekiyor. Bu paraları başka yerlere harcayanlara hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek isyan ettiler.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu