İlahiyat Fakültesine yeni bina

Ekleyen admin on Eki 17th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Fiziki alt ve üstyapı yönünden gelişimini hızla sürdüren üniversitemiz, bünyesine kattığı yeni fakültelerle büyümeye devam ediyor. Üniversitemiz yönetimi tarafından yapımı için karar alınan İlahiyat Fakültesi yeni binasının yapımı için temel atıldı. Toplamda 7 bin 800 metrekare alanda inşa edilecek İlahiyat Fakültesi binasında kütüphane, konferans salonu, derslikler, otopark alanları bulunuyor. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, ihalesi yapılarak temeli atılan İlahiyat Fakültesi binası inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bildi aldı.

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi’nin üniversitemizin diğer birimleri gibi gerek öğrenci gerekse öğretim üyesi kadrosu bakımından gelişimini sürdürerek büyüdüğünü belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey,  “Hayırsever işadamı Bilal Şahin tarafından üniversitemize kazandırılan İlahiyat Fakültesi’nin yanına yeni bir İlahiyat Fakültesi binası yapılması yönünde karar aldık. Yeni bir binaya ihtiyacımız vardı. Kalkınma Bakanlığımızın onayı ile İlahiyat Fakültemizin yeni binası yapılmak üzere ödenek ayrıldı.  Yeni binamızın ihalesi yapılarak ve iş teslimi yapıldı ve şu an temeli atılıyor. Yeni İlahiyat Fakültesi binası 7 bin 800 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve içerisinde kütüphane, konferans salonu, derslikler, otopark alanları bulunmaktadır.  Binamızın yapım süresi 300 gündür. Önümüzdeki yıl Eylül ayında öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına yeni binamızda başlayacak. Ülkemize, milletimize ve insanlığa; inanç değerlerini doğru öğrenecek ve doğru öğretecek, geleceğin ilahiyatçılarının buradan yetişmesini temenni ediyorum. Yeni İlahiyat Fakültesi binamızın hem üniversitemiz hem ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu