Sorgun’da dere yatakları ve göletler kurudu

Ekleyen admin on Eki 10th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ORHAN DOĞAN – Son yılların en kurak mevsimini yaşayan Sorgun’da  dere yatakları tamamen kururken, göletlerde de su seviyesi oldukça düştü.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, bu yıl havaların çok kurak geçtiğini, geçen kış mevsiminden bu güne kadar yağmur yağmadığına dikkat çekti.

Şimşek kuraklığın sadece dere ve göletlerle sınırlı kalmadığını, yer altı kaynak sularını da olumsuz etkilediğini belirterek “Sorgun ilçe merkezinden geçen Eğriöz ve Delibaş dere yataklarımız kurudu. Böyle olunca göletlerdeki su seviyesi de oldukça düştü. İlçemize bağlı bazı yerleşim yerlerinde yağmur duasına çıkılıyor. Allah’tan dileğimiz bir an önce bol yağmur vermesi. Şuanda kuraklık dolayısıyla derler kurumuş durumda, yağışların tekrar başlamasıyla birlikte dere yataklarında su seviyesinin artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Belediye olarak dere yataklarında zaman zaman temizlik çalışmaları yaptıklarını dile getirem Şimşek “Dere yataklarının yakınlarında oturan bazı vatandaşlarımız, çöplerini buraya atıyor. Bu da hem görüntü hem insan sağlığı açısından sorun oluşturuyor, ayrıca su taşkınlarına sebep olabiliyor. Bu sebeple vatandaşlarımızdan isteğimiz çöpleri dereye değil çöp bidonlarına atmaları” diye konuştu.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu