“Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” konferansı

Ekleyen admin on May 16th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından organize edilen “Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” isimli konferans, Meslek Yüksek Okulu (MYO) Konferans Salonu’nda yapıldı.

Kişisel gelişim  Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, oda olarak bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Arslan, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yola çıktıkları ilk günden bu yana, onlarca faaliyeti projelendirip, gerçekleştirdiklerini belirtti.

Arslan şöyle konuştu:

“Evvela görünürlük açısından hala ülke genelinde büyük bir övgü ile adından bahsedilen hizmet binamızı ilçemize kazandırdık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin yurt dışı programlarında, tanıtım sunumları esnasında yer alan hizmet binamız gösterildikçe büyük bir gurur yaşamaktayız.

Beş yıldızlı akredite oda statüsüne kavuştuktan sonra, çalışmalarımızdaki profesyonellik seviyesinin artmasından dolayı ülke genelinde, ulusal basında sık sık yer alır olduk ve birliğimiz tarafından sürekli takdir ve teşekkürler aldık.Faaliyetlerimizin amiral gemisi olan Sorgun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçi sayısı açısından değerlendirildiğinde bu hizmetleri yapan kuruluşlar tarafından sektörde örnek olarak gösterilmeye başlandı.”

Konferansta aile içi iletişim hakkında bilgiler aktaran Sıtkı Aslanhan ise, çocuk gelişimi ve velilerin sorumlulukları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Aslanhan, çocukların 14-15 yaşlarına gelinceye kadar  hayatlarındaki en önemli kişilerin anne ve babaları olduğunu, bu yaşlardan sonra ise anne ve babaları düşman gibi gördüklerine dikkat çekti. Gelişme dönemindeki çocukların odalarına kapanmasının birçok nedenleri olduğunu vurgulayan Aslanhan “Çocuklarınız, sizinle konuşmadan odalarına kapandıklarında, saatlerce arkadaşlarıyla telefonda neler konuşuyorlar hiç düşündünüz mü? Çocuklarımızın üstünde baskı kurmadan, onlara daha verimli bir şekilde yaklaşırsak, bunun ileride getireceği yararlı sonuçları görebiliriz. Bu yüzden eğitimlerinde ve diyaloglarında kullandığımız sözcükleri önemle seçip sarf etmeliyiz” dedi.

Günümüzde insanların giderek birbirlerine karşı yabancılaşmaya başladığını belirten Aslanhan, aile içindeki bireylerin de birbirleriyle konuşamaz hale geldiklerini, annelerin dizilerle, çocuklar bilgisayar ve telefonlarla, babaların da kahvelerde yaşamlarını sürdürdüklerinin altını çizerek şöyle konuştu:

“Aile içinde olduğu gibi, akrabalarla da ilişkileri kestik. Kısacası yabancılaşıyoruz ama artık buna dur demek lazım. Aile içerisinde zaman zaman telefonlarınızı, bilgisayarları, televizyonlarınızı kapatın. Ailenizle sık sık yürüyüşlere çıkın, yemek yerken konuşun.”

Günümüzde çocukların maruz kaldıkları tehlikelere dikkat çekip, arkadaş ortamları ve teknolojinin olumsuz etkilerinin çocuklara verdiği zararlara da değinen Aslanhan “Aile içinde eşler arasındaki karşılıklı diyaloglar çok önemlidir. Çocukların çok hızlı büyür. 12 yaşında ergenlik dönemine girer ve 25-30 yaşına kadar bu devam eder. Çocuğunuzu karşınıza alın, her türlü derdini sorun. Olumsuz gördüğünüz durumlarda taviz vermeyin. Yoksa çocuk gece yarıları telefonla dert yanacak birilerini bulur. Size, yani anne, babasına söyleyemediği şeyleri, hiç tanımadığı kişilere gönül rahatlığı ile söyler. Bu da istenmeyen sonuçlar doğurabilir” uyarısında bulundu.

Konferansa, Kaymakam Mustafa Altınpınar, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Ali Özcan, kurum müdürleri, STK yöneticileri ve davetliler katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu