Gazetemiz Yeniçağ ve bir bilge

Ekleyen admin on May 16th, 2017 kategori : M. Uluğtekin Yılmaz. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Sevgili okuyucum; 1960′lı yıllarda Türk milliyetçilerinin gazetesi Yeni İstanbul idi. Yeni İstanbul’u canımız gibi korurduk. Sağlıklar dilediğim değerli büyüğümüz Yücel Hacaloğlu ağabeyim gazetenin yöneticisiydi. Rahmetli Prof. Dr. Osman Turan başyazarımız; Osman Yüksel Serdengeçti ve Galip Erdem ağabey de gazetenin yazarlarındandı. Yeni İstanbul’dan sonra Türk milliyetçilerinin gerçek gazetesi 1970′li yılların sonlarında Hergün oldu. Rahmetli Alparslan Türkeş‘in kurdurduğu Hergün gazetesi en etkili gazetemizdi. Hergün gazetesini yaşatmak için her gün iki gazete alır, çevremize dağıtırdık. Taha Akyol gazetenin yöneticisiydi. Ben Hergün’de, Savcı Gündüzalp adıyla, gazete kapanana kadar köşe yazarlığı yaptım. Şimdi ise Türk milliyetçilerinin en etkin gazetesi olan Yeniçağ‘ın yazarıyım. Yeniçağ‘ın yazarı olmaktan da gurur duyuyorum. Yeniçağ, Türk milliyetçilerinin gerçek gazetesi!

Gençlik yıllarımdan beri gazetelerle ilgilendim. Bir gazeteyi yaşatmanın ne kadar zor olduğunu bilenlerdenim. Özellikle o gazete iktidar karşıtı muhalif bir gazeteyse -gelişmemiş toplumlarda- o gazetenin başına olmadık işler de gelebiliyor…

Değerli okuyucum, Hergün gazetesinden söz ederken, her gün iki gazete aldığımızı belirtmiştim. Pekiyi, her gün iki gazete niçin alınır? Elbette o gazeteyi desteklemek için alınır. Nitekim gazetemiz Yeniçağ için de aynı yöntemi uygulamak durumundayız. Evet! Her gün bir değil, iki Yeniçağ gazetesi alacağız!

Ona buna yalvarmadan, para babası holdinglere yamanmadan, şerefli biçimde bir gazeteyi yaşatmanın tek yolu budur.

O gazete fikir gazetesiyse, kesinlikle özel bir desteğe ihtiyacı var demektir. Pekiyi o desteği kim verecektir? Elbette okuyucularımız verecektir. Bunun başka çaresi yoktur! Öyle bir desteği vermenin tek yolu günde iki gazete almaktır!

Sevgili okuyucum; her gün bayiden iki Yeniçağ gazetesi alacağız. Yeniçağ‘ın yaşaması için bunu yapmak zorundayız.

***

Ve Yümni Sezen adlı bir bilge…

Efendim, Türk milletinin bilge evlatları varlığımızın güvencesidir. Onlar benim için birer kahraman! İşte Prof. Dr. Yümni Sezen o kahramanlardan birisi. Değerli okuyucularım, Yümni Sezen’i sıradan bir Akademisyen olarak görmeyiniz; o, Türk milletini ve Türk vatanını gerektiği zaman üslubunca korumasını bilenlerdendir. Söz gelimi, Sayın Sezen’in “Dinlerarası Diyalog İhaneti” adlı eserini okumak, Türk’ün bu has evladını çok daha iyi tanımak demektir. Bilge kardeşim rahmetli Dilaver Cebeci, Sayın Yümni Sezen’den bana hep bahsederdi; ama o değerli insanı şahsen tanımak imkânım hiç olmadı. Fakat çalışmalarını ve eserlerini hep takip ettim ve ediyorum. Sayın Sezen’in ilginç bir anlatım biçimi var. O anlatım biçimi okuyucuyu adeta kuşatıyor. Sayın Sezen’in son eseri elimde. Eserin adı; Kapitalizmin Zulmü-Marksizmin Muhasebe Defteri-İslam’ın İlke ve Hedefleri… Yanlışlara kurban edilen doğrular… İnanın bu eseri, sevinçle, gururla okudum. Muhteşem bir çalışma! Kitabın girişindeki yazı şöyle: “Dindar Siyasilerin ve Marksist Aydınların Vicdanına ithaf olunur”. Eserin 91 ve 118. sayfalar adeta giriş bölümü gibi. 150. sayfadaki Gerçek ve Ütopya bölümü çok ilginç. 198. sayfada kadının hürriyeti konusu okunacak bir bölüm. Ayrıca 203. sayfadaki reklam ve İslam konusu da okuyucunun ilk kez karşılaştığı bir konu. Sayın yazar bu konuda şöyle diyor: “İslâm inancıyla ve ilkeleriyle çatışan önemli bir iktisadî tavır, reklâmdır”. Eserin Üçüncü Bölümü en ilginç bölümlerden birisi: Din-İktisat-Siyaset… Sayın yazarın sonuç bölümündeki ilk cümlesi şudur: “İlk iş, kapitalizm ve onun uzantısı emperyalizm belâsını görmek, tanımak zulmünü kabul etmektir.”

Sevgili okuyucum bu görkemli esere İrfan Yayıncılık’ın (212) 518 38 66 telefonundan ulaşabilirsiniz.

Esen kalın efendim.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu