İSLAMI DOĞRU ANLAMAK

Ekleyen admin on May 16th, 2017 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Gaziantep, her zaman olduğu gibi dinî ve millî hassasiyetini bir daha ortaya koymuş ve özellikle son zamanlarda zındıka komitesinin İslam’a yönelik tahribatlarını tamir istikametinde çok ciddî ve kutsal bir adım atmıştır.

Bu Gazi İlimizdeki “Akademik Düşünce ve Araştırmalar Derneğince” tertiplenip, “Anadolu Tevhit Vakfınca” desteklenen ve “Şahinbey Belediyesince” organize edilen bir panelden söz etmek istiyorum.

Bu panelde tebliğ sunan çok değerli bilim adamları ve yazarlara baktığımızda: Prof. Dr. Şadi Eren, Prof. Dr. İshak Özgel, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akgün, Dr. İhsan Şenocak ve Sinan Yıldız. Evet, her birisi sahasında söz sahibi ve “Ehl-i Sünnet” inancını hayatına rehber edinmiş ve bu uğurda; cehd, azim ve gayret gösteren nadide insanlardır.

Panelde sunulan tebliğleri Şahinbey Belediyesi kitaplaştırmış ve Oradaki dostlarımdan biri de bir adet bana gönderme lütfunda bulunmuştur.(Bu arada arzu edenler Şahinbey Belediyesinden talepte bulunabilirler.)

Kitabı inceleyip tamamını aktarmaya zaman ve zemin müsait olmadığından, ben burada birkaç önemli hususa dikkat çekmek istiyorum.

Panelistlerin her biri; günümüzde adeta, “İslam Sarayına birer delik açmaya çalışan tahripçi zihniyetin” bütün silahlarını teşhis etmiş ve o elleri kullanan tetikçilerin de zihnî arka planlarını ortaya koymuşlardır.

“Ehl-i Bid’anın,” bugün İslam’a sokmaya çalıştığı fitne virüslerini tespit edip o hastalıkların nereden kaynaklandığını belirten bu heyetin üzerinde durduğu önemli konu başlıklarına bir göz attığımızda, Bugün hemen her platformda kullanılan:

“Kur’an Müslümanlığı, Kur’an Bize Yeter.”

“Kilisenin, Aktörlerini Müslümanlar Arasından Seçtiği Senaryo: Mealcilik”

“Peygamber de İnsandır, Sünnet Vahiy Değildir İddiaları.”

“Sünnetle Amel etmek Şirktir İddiası.”

“Kader Yoktur İddiası.”

“İtikatta, Amelde, Davranışlarda Aşırılık.”

İslamın Ezelî ve Ebedî Düşmanlarının Sinsî Planları…”

Netice olarak; her biri bugünün hastalığına yazılan (Kur’an ve Sünnet patentli) harika reçetelerdir. Peygambersiz din arayışına giren, heva ve hevesine din diye sahip çıkıp onu yaymaya çalışanlar, İslam Tarihinde her zaman olagelmiştir. Bununla birlikte bu “Taife-i Dâlleye” karşı da bir “Fırka-i Naciye” her zaman olmuştur ve olacaktır.

Keşke bu ve buna benzer heyet, Diyanetin organizesiyle her yerde, bu konularla Müslümanları irşat etseler de, bu fitne ve fesat şebekelerinin ipliğini pazara çıkarsalar…

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu