Zafer Destanı’nın yazıldığı gün

Ekleyen admin on Ağu 5th, 2016 kategori : Ercan Deva. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın törenlerle kutlanmayacağını açıkladı. Bakan Işık, buna gerekçe olarak da 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin toplumda yol açtığı travmayı gerekçe olarak gösterdi.

Aradan bir gün geçti. Aynı konuda açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir değerlendirmeleri olmadığını  söyledi. Böylece, Milli Savunma Bakanı Işık’ın, Başbakan Yıldırım’la bu konuyla ilgili bir görüşme yapmadığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’nun başbakanlık yaptığı dönemde milli bayramlar konusunda çok farklı uygulamalar yapılmıştı. Çeşitli gerekçelerle birçok milli bayramın kutlamaları iptal edilmişti. Başbakan Yıldırım’ın, Işık’ın açıklaması sonrasında kamuoyunda doğan tepkileri dikkate alarak bilgi verme ihtiyacı duyduğu tahmin ediliyor.

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

30 Ağustos Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusuna armağan ettiği bir bayramdır.

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimden sonra 30 Ağustos’u her zamankinden daha coşkulu kutlamayı ve milletimizin birliğini tüm dünyaya göstermeyi görev bilmeliyiz.

Dileriz ki, 1935 yılında Bayram ilan edilen, o zamandan bu yana her yıl coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemizin birliğinin, beraberliğinin sembolü olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramını bugünden içtenlikle kutlamayı görev biliyor, Kurtuluş Savaşımızın ölümsüz komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez  daha minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu