Keser döner, sap döner…

Ekleyen admin on Tem 26th, 2016 kategori : Ercan Deva. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Türk siyasi yaşamında müstesna bir yeri bulunan rahmetli Demirel’in zaman zaman kullandığı çok güzel bir deyişi vardı. Şöyle derdi.

“Keser döner sap döner, bir gün hesap döner.”

Bu deyişte olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütünün hesabı boşa çıktı. Demokrasiye sahip çıkan Türk Milleti meydanları doldurdu. Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekse Başbakan Yıldırım demokrasi adına son derece kararlı tavırlar sergilediler. Jetlerin bombaladığı Meclis’te milletvekilleri çalışmaya devam ederek dimdik durdular. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Bahçeli de demokrasiyi sonuna kadar savunacaklarını açıkladılar.

Şimdi, ülkemizin geldiği noktada, temel öncelik demokrasinin tüm kurum, kuruluşlarıyla yaşatılması ve güçlendirilmesi olmalıdır. Siyasette uzlaşma kültürü ön planda tutulmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP dışında, CHP ve MHP genel başkanlarıyla Başbakan Yıldırım’ın da katılımıyla zirve gerçekleştirmesi son derece önemli bir adımdır. Ancak, bu girişim sadece bir adım olarak kalmamalı, başta Anayasa değişiklikleri, hukukun üstünlüğü gibi konularda da ortak akılla hareket edilerek yeni adımlar atılmalıdır. Özellikle başlatılmış bulunan OHAL uygulamasında son derece titiz ve dikkatli davranmak gerektiğini düşünüyorum. Darbe girişimine katılarak vatana ihanetten yargılanacak olanların tespiti önemlidir. Ancak, bu konu bir cadı avına dönüştürülmemelidir. Türkiye’yi uluslar arası alanda zora sokmak isteyen Batı dünyasının eline insan hakları ihlalleri yapıldığına ilişkin malzeme verilmesinden ısrarla ve kararlılıkla kaçınılmalıdır.

Başta siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere ülkemizin bu olumsuzlukları aşmasında tüm vatandaşlar sorumlu davranmalıdır. Kimse “Bana ne?” dememelidir. Bu ülke hepimizin… Demokrasinin tüm kurum ve kuruluşlarıyla yaşaması ortak sorumluluğumuzdur…

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi.

Not: Bu menfur darbe girişimi sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletmeyi görev biliyorum.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu