Çocuklarımız, Farkındalık ve Mesajı Net Türk Filmi

Ekleyen admin on Şub 8th, 2016 kategori : Ercan Deva. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Çocuklarımızı nasıl yetiştiriyoruz?

Onları yetiştirirken geleceklerini nasıl etkilediklerimizi hiç düşünüyor muyuz?

Özellikle yetişme çağında, 5-11 yaşları arasındaki çocuklar öğrenmeye çok açıklar. Onların doğru şeyler öğrenmeleri konusunda nasıl bir yol izleyebiliriz?

Bu soruları yetişkinler olarak, ebeveynler olarak sorgulamamız ve doğru yanıtları bulmamız şart.

Çocuklarımızda farkındalık yaratmak için öncelikle kendimiz farkında olmak için çaba harcamak zorundayız.

İlkokula giden bir çocuk, din adamlarının istismarının ya da yanlış yönlendirmelerinin hedefi olabilir mi? Olabiliyor.

Yine ilkokul çağlarında bir çocuk siyasetçilerin ya da eylemcilerin hedefi de olabilir mi? Olabiliyor.

Çocuğun adı; Berat Efe Parlar.

Bu dönemde dikkatleri üzerine toplayan bir çocuk oyuncu.

O, bin çocuk arasından seçilmiş.

Bu yetenekli çocuk, Ege şivesine hâkim olmak için iki ay Muğla’nın Ula ilçesine yerleşmiş, yapacağı role hazırlanmış.

Son günlerde çok ilgi gören, sinemaseverlerin beğeniyle izledikleri  Berat Efe Parlar ile ünlü güldürü ustası Cem Yılmaz’ın başrolleri paylaştıkları “İftarlık Gazoz” filminden söz ediyorum.

Son derece başarılı işlenmiş, ince esprileriyle zaman zaman izleyiciyi güldüren ve düşündüren bir film İftarlık Gazoz.

1970’lerde başlayıp 1980’lerde, sanki 12 Eylül’e gönderme yaparak noktalanan film izleyiciyi derinden etkiliyor.

İyi ki, fırsat bulup bu filmi eşimle birlikte izledim.

İyi ki, mesajını böylesine net veren Türk filmleri yapılabiliyor.

İyi ki, Cem Yılmaz ve muhteşem çocuk oyuncu Berat Efe Parlar var.

İyi ki, Ümmü Putgul, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar gibi oyuncular var.

Ve iyi ki, filmin senaristi Elif Dağdeviren var.

Bir içten teşekkür de Filmin Yönetmeni Yüksek Aksu’ya…

Emeği geçen herkes övgüyü hak ediyor.

Gerçekten izlenmesi gereken bir film.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu