ŞEHİT

Ekleyen admin on Eki 28th, 2011 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Vatanın bölünmez bütünlüğünü savunanlar hainlerin namert kurşunları ile vatan topraklarına teslim ediliyor.Elbette ölmediler.Mekan değiştirdiler.Onlar şimdi cennette.Yakınlarını bekliyorlar.

İçlerinde öyleleri var ki;tüm yaşantıları ve düşünceleri ile hepimize ,özellikle vatan hainlerine ibret olacak bir konumdalar.

Bitlis-Güroymak’ ta ÅŸehit düşen Polis Memuru Bülent Emen’in ÅŸehit düşmeden bir gün önce “Allah düşmanın bile ÅŸereflisini versin” baÅŸlıklı yazısı Facebook’ta yayınlanmıştı.Bakın neler yazmış :

-Vergi ödemezsin,yardım alırsın.

-Fatura ödemezsin,bizden keserler…(elektrik)

-Cahilim dersin,öğretmeni şehit edersin.

-Hastayım dersin,doktoru şehit edersin.

-Yolumuz yok dersin,mühendisi şehit edersin.

-Asfaltı kazar,mayınla patlatırsın.

-Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin.

-Fakirim dersin aşiret düğünlerinde görgüsüzlüğün dibine vurursun.

-Sıkıntın varsa,GEL UZLAŞALIM;KARDEŞCE YAŞAYALIM dersin,olmaz bu topraklar bizim diye iddia edersin.

-Biz bu toprakları kanla aldık,KANLA VERİRİZ deriz,PİS FAŞİST dersin.

-Arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın.

-Bıktık artık kardeş ayaklarından”.ALLAH DÜŞMANIN BİLE ŞEREFLİSİNİ VERSİN.”

Bu sözlerin sahibi alçakların patlattığı mayınla şehit oldu.O günü görmüştü.Şu an Balıkesir’ in İvrindi İlçesi’ne bağlı Korucu Beldesi’ nde vatan toprağında yatıyor.Babasını şehadetinden 50 gün önce kaybetmişti.Kadir Gecesi’ nde kaybettiği babası ile beraber.Annesi bu fani dünyada yalnız ve tarifsiz acılar içersinde.

Er Mehmet Çetin (21) Aydın.

Aydın Ä°limizin Nazilli Ä°lçesi’nin Beyerli Köyü’ nden.Şerife ve Bekir Çetin’,nin beÅŸ çocuÄŸundan en küçüğü.Babası, “ Parasızlıktan oÄŸlumu okutamamıştım.O yüzden çobanlık yapıyordu’ diyor.Şehidimiz Mehmet Çetin’ in anne ve babası köylerinde elektrik ve suyu olmayan bir barakada yaşıyorlar.Yoksullar ama,vatanın hakiki  sahipleri.İç ve düşmanlarımıza yem olmuyorlar.Vatanı satmaya soyunmuyor,vatan için can veriyorlar.Aydın yaftalı,dış düşmanlarımızın sözcü ve savunucularına elbette “Haklarını helal etmeyecek”ler.

Çavuş Birol Elmas (22) Adapazarı.

Ailesinin biri engelli 3 çocuğundan biri.Babasını küçük yaşta kaybetmişti.Annesi onu zor şartlarda büyütmüştü..Şehit haberini yetkililer ailesine bildirmeye geldiğinde evi kapkara idi.Yoksulluktan elektrik parasını ödeyememişlerdi.Elektrikleri kesikti.

Er Ufuk Bozkurt (20) Kırklareli.

Köydeki evine şehitlik haberini vermeye giden yetkililer,şehidimizin evine giden yol çamur ve yapılı olmaması nedeni ile ulaşmakta çok zorluk çektiler.

Şehitlerimizin kimi nişanlı,kimi baba olmayı bekliyor, eşi anne olma heyecanı içinde.Kiminin yolunu yavuklusu bekliyor.Kiminin ailesi terhis olup çalışarak eve ekmek getirmesini bekliyor.

PKK NE Ä°STÄ°YOR

Artık çekinmeden,eÄŸip bükmeden gerçeÄŸi ortaya koymalıyız.PKK ve onun Parlamentoda yer alan taraftarları sık sık BARIŞ’tan söz ediyorlar.Onların bu beyanları aslında ÅŸu :

“Biz PKK olarak adını söylediÄŸimiz illerin tam tamamına meÅŸru ,siyasi ve silahlı gücü olacağız…”

Tüm Kürt yurttaÅŸlarımızın desteklerine sahip olmadıkları içinde iÅŸi zora sokarak DEVLET‘in   kendilerine bu hakkı bir “antlaÅŸma” ile vermelerini istiyorlar.

Ä°ktidar kendisine bazı çevrelerce sunulan “DemokratikleÅŸme ve açılım “ile terörün sonuçlanmayacağını gördü.BaÅŸbakan ErdoÄŸan ,tüm demokratik ülkelerin tercih ettiÄŸi “SÄ°LAH BIRAKMAYA ZORLAMA “ yolunu seçti.Bu son derece olumlu bir baÅŸlangıç. BaÅŸta ABD ve hükmü altında olan ülke ve güçlerin Türkiye‘nin yanında olması ile elbette beklenen sonucu verecektir.

Ortada tek bir gerçek var.’Terör Örgütü’ silahı bırakıp teslim olmadıkça hiç bir sonuç alınamaz.

BU KAÇINCI KÜRT İSYANI

PKK aklını yitirmiÅŸ ve Vatan sevgisinden yoksun ,kendilerine önder veya aydın yaftası asanların meclislerinde ve bu zadeganın TV ekranlarında tanıtıldığı gibi bir örgüt deÄŸildir.Yapısı yalnız Türkiye’de yaÅŸayan Kürt yurttaÅŸlarımızın çocuklarından teÅŸekkül etmiyor.Ä°ranlı,Iraklı,Suriyeli ,bu ülkelerin vatandaşı Kürtler,Ermeni, muhtelif ülkelerden gelmiÅŸ Hıristiyan yabancı unsurlar var.Kendi ülkelerine silah doÄŸrultamayanlar, bizim yanıltılmış insanlarımızla birlikte bize silah doÄŸrultuyorlar.Bunların yapı  beklentileri ile arkalarında kimlerin olduÄŸunu Devletimiz elbette biliyor.Bıçak kemiÄŸe dayanınca BaÅŸbakanımız ErdoÄŸan da iÅŸaret etmeye baÅŸladı.

PKK bazı meclislerde söylendiÄŸi gibi,” Zorunlu olarak,devletin baskısına karşı,meÅŸru müdafaa için silahlı baÅŸkaldırmaya yönelmiÅŸ bir örgüt deÄŸildir.Ãœlkemizde 1970’li yıllarda baÅŸlamak üzere dış düşmanlarımızın yönlendirdiÄŸi ve gücünü özellikle genç idealist,yanıltılmış kiÅŸilerden alan silahlı gruplar teÅŸekkül etti.Bunlar,siyasetin basamaklarına ellerine silah alarak ulaÅŸmak istediler.PKK bu tarihlerde küçük bir nüve olarak ortaya çıkmaya baÅŸladı.1984 yılına kadar hedef devlet deÄŸildi.Hedeflerinde bazı Kürt örgütleri ve Bölgede egemen olan AĞA’lardı.1987 yılından itibaren köy baskınları ağırlık kazanmaya baÅŸladı.Mardin,Siirt;Hakkari’de ki köy baskınlarında siviller öldürülmeye baÅŸlandı. Murat Karayılan’ın “Bir Savaşın Anatomisi”nde belirttiÄŸi gibi bu eylemler ve suç JÄ°TEM’e yıkıldı.

Terörle Mücadeleyi “ DEVLETÄ°N ŞİDDET KULLANMASI,olarak görenler,özgürlükten dem vuranların sayısının artması ile PKK‘nın beklediÄŸi zemin hazırlanmış oldu.Böylece bu ülkenin bu güne kadar gördüğü 28 Kürt isyanı 29′a ulaÅŸmış oldu.

Bu ülke saÄŸ duyu,basiret,tarihten alınan derslerle elbette 29′ncu isyanı da sonlandıracak güçtedir

Teröre ve PKK‘ya destek veren ülkeler Türkiye‘nin savunma giderlerini artırarak geliÅŸme ve güçlenmesinin önüne geçmek istiyorlar.Bu son uygulanan temizleme ve terör örgütünü silah bırakmaya zorlama hareketi baÅŸarıya ulaÅŸtığı an ,beklentilerinin boÅŸa çıktığını görecekler !

Başta ABD olmak üzere,bir çok ülke ve çevreler bu mücadelede yanımızda olduklarını belirtiyor.İş birliğinden söz edenlerin ,koydukları katkı ve yardımı önümüzdeki günlerde göreceğiz.Bu güne kadar katkı ve yardımlarının PKK yanında olduğunu biliyoruz.

KÄ°MLER SATILDI

Bir çok ülke ve yabancı istihbarat elemanlarının neler yaptığını bir hatırlayınız.Özellikle AB ülkelerinden gelip yetkili ve yetkisiz yabancıların temas ve açıklamalarını aklınıza getiriniz.TV ekranlarında ahkam kesenleri,siyaset bezirganlarını,satılmış kalemleri gözden geçiriniz.Böylece iç ve dış düşmanlarımızı belirleyiniz. Ama şunu hatırdan çıkarmayınız:  HİÇ BİR ŞEHİDİMİZİN AHI YERDE KALMAYACAKTIR.

Kan dökenler,döktükleri kanda boğulacaklardır.

Hiçbir güç,ve yabancı istihbarat teşkilatı “NE MUTLU TÜRKÜM “ diyenlerin güç ve beraberliğini yıkamayacaktır.

Dost ve düşmanlarımız çok yakında bunu görecekler !

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu