DÄ°KKAT

Ekleyen admin on Eki 22nd, 2011 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Dikkat bireyin en önemli davranış biçimidir. Dikkatten   kaçan bir çok davranış biçimi zamanla tehlikeye dönüşür.Tehlikeyi fark edemeyenler ise dövünür. Siyasette dövünmenin yeri yoktur.

Parlamento yenilendi.Ulusumuz yeni parlamenterler kazandı.Yemin etmeme krizine son verip BDP’li milletvekillerimiz her kürsüye geliÅŸlerinde daha ÅŸimdiden itirazların kaynağı haline geldiler.

Parlamento çalışmalarına katıldıkları andan itibaren ,farklı söylem ve görüntü vermeyi adeta görev haline getirmeye başladılar.

İçlerinde ÅŸu anda dahi yargılananlar var. Leyla Zana 45 yıl,Aysel TuÄŸluk 33 yıl,Nursel AydoÄŸan’ın 72 yıl hapis istemi ile yargılandıkları bilgisi gazetelerde yayımlandı.Diyarbakır Cumhuriyet BaÅŸsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edildi.

Hükümete sınır ötesi harekat yapmak için verilen yetki 17 Ekim 2011 tarihinde dolacağı için yetkinin bir yıl süre ile uzatılması görüşmeleri sırasında BDP adına söz alan Sırrı Süreyya Önder öyle bir tanımlama yaptı ki dikkat çekmemesi mümkün değil.

“AskerliÄŸin zorunlu olduÄŸu yerde ÅŸehitlikten bahsedilemez…”           Böylece askerlik konusunda  VÄ°CDANÄ° RED’ di gündeme getirdi.PKK operasyonlarına KARŞI çıktı.Kendisinin de Türk olduÄŸunu,Türklere Kürt düşmanlığının pompalandığını, sözcüsü olduÄŸu görüşü savundu.Sinema sektöründen parlamentoya ulaÅŸan bu milletvekili ,daha sonra bir gazetede yayımlanan söyleÅŸisi ile beklentilerini ortaya koymuÅŸ oldu.

Milletvekilleri için yapılmış ve yıllardır kullanılmakta olan milletvekili çalışma odaları için “ Tam bir F tipi mimarisi …TUTUKLANMADAN burada kalmam dedim.GÄ°TMÄ°YORUM odaya…”

Meclis bahçesindeki yeni bina bitene kadar kullanmayacağım…” “Bir kere milletvekillerinin çalışma odalarının bulunduÄŸu bloklar,cezaevindeki hücremizden küçük.Şaka yapmıyorum.Ve mimarisi  tam bir F tipi mimarisi.Tasarlandığını düşünüyorum bunun.Bir acemi yamaÄŸa verseniz bundan daha güneÅŸ alan bir yer yapar…Bağımsızlığı körelten ,birbirine kelepçelenme durumu.Bence bir mimarın bu milletvekili bürolarının bulunduÄŸu  A ve B bloku incelemesi gerekir.Adı bile cezaevi gibi,A Blok-B Blok.Allahtan korkun….Ä°nandığım ÅŸeyleri inandığım ÅŸekilde söylüyorum.Bunu yapamayacaksam o meclisde bulunmanın anlamı yok ki.Ben hayatta bir yer iÅŸgal eden biriyim.MilletvekilliÄŸi ile var olmuÅŸ deÄŸilim….” Dikkatinizi ilk ne çekti sorusuna karşın verdiÄŸi cevap ilginç :

“Kravatlı yüzlerce erkek !Bir de CumhurbaÅŸkanı locasının olduÄŸu yerde eski milletvekillerine  ayrılmış bir alan var.Oraya her gün gelen kravatlı,bastonlu eski milletvekilleri var.Çok garibime gitti,niye gelirsiniz babam her gün buraya ? Artık vekil deÄŸisiniz ,gidin hayatın baÅŸka bir alanında çalışın…”

Bu sayın milletvekilimiz öncelikli görevlerden biri olarak Meclis Genel Kurullarına kravatsız iştirak etmeyi kabul ettiği için de bayan milletvekilleri için pantolon giyebilme imkanının görüşülmesi sırasında bu  yönde bir önerge verdi.Olabilir.Ancak; kendisine tahsis edilen odayı kullanmayacağına göre,hiç mi seçmen kabul edip görüşmeyecek.Hain kurşunlara hedef olarak,şehitlik mertebesine ulaşan Türk- Kürt vatan evlatları ve yakınlarına karşı duymak mecburiyetinde olduğu sorumluluktan,mecburi askerliğe karşı çıkarak kurtulması elbette mümkün değildir.Terörü sonlandırmanın yolu tektir: Silahlı eyleme son vermek,SİLAH BIRAKMAK !

BDP’li milletvekilleri elbette eski Ä°ngiltere BaÅŸbakanlarından Tony Blair‘in terör örgütü IRA ile ilgili olarak “Terör varken müzakere olmaz” deÄŸerlendirmesini öğrenmiÅŸlerdir

Bütün bu tarihi gerçekler karşısında seçilmişlerin tavırlarının değişmesi beklenir.Aksi halde kişisel ve toplumsal inisiyatiflerinin olmadığı gerçeği ortaya çıkar.

Gelişen olaylar bir gerçeği ortaya koyuyor.Kürtçülük ortamının yeşertildiği her yerde ,Kürt kimliği dayatmacası ile siyaset adı altında bölücülük ve terör nemalanıyor.

Bu görüşün temsilcilerinin Meclis’te var oluÅŸları,yemin ediÅŸleri bu gerçeÄŸi deÄŸiÅŸtirmeyecektir. BDP‘li milletvekillerinin davranış biçimlerine bazı CHP’li milletvekillerinin de uyum göstermeleri

düşündürücüdür.Sınır ötesi tezkeresi görüşülürken,”hayır oyu” kullanacakları ileri sürülen CHP Genel BaÅŸkan Yardımcısı ve Ä°stanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Genel BaÅŸkan KılıcdaroÄŸlu’ nun hemÅŸehrisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün oylamaya katılmayarak dolaylı katkıda bulundular.Bu davranışın CHP‘nin  terör karşısında aldığı tavra uygun düştüğünü söylemek mümkün deÄŸil.

SİYASİ KÜRTÇÜLÜĞÜN VARLIĞI VE GELİŞİMİ  Türkiye’yi bölünmenin eşiğine taşır.Bunu görmemek için kör olmak yetmez.Vicdanların da ipotek altında olması gerekir. ‘Al Bayraklı Tabutlar’ ile gelen her şehidin ahı ,bu görüşü perçinlemektedir.Bu sonucu gören iktidar partisi AKP ve Başbakan Erdoğan ,daha radikal söylem ve uygulamalar ile bugüne kadar uyguladığı ılımlı politikadan ciddi bir dönüş yapmaktadır.

Her geçen gün PKK‘nın hedefi haline getirilen polislerimiz için tahammül sınırları zorlanmaktadır.Nitekim daha geçenlerde izinsiz yürüyüş ve gösteri yapan BDP ‘lilere önderlik yapan yeni seçilmiÅŸ bir  milletvekili ,kolluk güçlerinin sabrını taşırmıştır.Polis amirinin yakarsına yapışıp ; ‘Ben Milletvekiliyim’ diye böbürlenen kiÅŸiye ,ciddi bir cevap vermiÅŸtir:

-BEN DE DEVLET’im !

Devletin gücü ve yeterli müsamahası her türlü zoru yenecektir.

Kaldı ki bu başkaldırının yanında her geçen gün yer alan yabancı güçlerin sayısı ve katkısı azalmaktadır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu