ZARAR

Ekleyen admin on Eki 8th, 2011 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Ankara politik kulislerinde son günlerde bir tanımlama dilden dile dolaşıyor. “Mala (sığır ), davara  (koyun -keçi ) zararı yok .”

-Genel bir deÄŸerlendirme yapılıyor.PKK  terörü sonlandırılmalıdır.Arap baharının yankıları ülkemize ulaÅŸtı.Ä°srail-Suriye ile gerilimli bir ortamdayız.Bu süreçte ordu-halk iliÅŸkileri ve PKK’nın hedefi haline getirilen polisimiz için neler yapmamız gerektiÄŸini açıkça ortaya koymalıyız.

-Mala davara zararı olmaz.

-Elektrik ve havagazına zam geldi.Dolar aldı başını gidiyor.Dış ticaret açığımız artıyor.Altın fiyatları el yakıyor.Pahalı otomobil alanların sayısı artıyor.

-Olsun.Mala davara zararı yok.

-PKK daÄŸda,yolda,ÅŸehirde kan akıtıyor.BDP. Kamu oyu önünde PKK’yı savunuyor.Görüşünü parlamentoya yansıtıyor.

-Mala davara zararı yok.

-Demokratik kuralların arkasına saklanarak Kürtçülüğe tanınan özgürlük PKK terörünün  kaynağı haline geliyor.

-Mala davara zararı olmaz.

-Ä°ran Malatya’da kurulacak olan NATO füze kalkanına karşı tavır alıyor.

-Mala davara zararı olmaz.

-Bağ-kur emeklilerinden aldıkları emekli maaşları yeterli olmayanlara hala zam yapılamadı.

-Mala davara zararı yok.

-Dış ticaret açığımız her geçen gün artıyor.

.-Mala davara zararı olmaz.

-Anayasa değişikliği acilen yapılmalıdır.Yapılamaz genel bir mutabakatı gerektirir.

-Mala davara zararı olmaz.

-Muhalefet partileri toplumu rahatlatacak ve ciddi çözümler getirecek bir politika izlemiyorlar.

-Mala davara zararı yok.

-Emeklilerin aldıkları maaşlar hala artırılamadı.

-Mala davara zarar vermez.

-Çiftçi ürettiği ürünü zaman zaman satamıyor.Tarımda planlı bir üretim yapılmalıdır.

-Mala davara zararı yok.

Bu değerlendirmeler uzar gider.Yeter ki yeterince düşünebilirseniz.Bu ülkede yaşayan ve yurttaşı olmanın gururunu yaşayabilen bireyler için umursamazlık ciddi bir yüz karasıdır.Utanırlar.Kendi kendilerini yerler ve çözüm ararlar.Kendileri için değil.Bu canım ülkem için.Bu ülkeyi samimi bir şekilde seven beklentisiz yurttaşlar olarak.

Aksi halde elbette ,mal ve davar zarar görmeyeceği için MAL ve DAVAR sayısı artar.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu