Siz kendinize güvenemiyorsunuz

Ekleyen admin on Ara 10th, 2014 kategori : sahin ozmen. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Sincan Belediyespor engelini 3 golle aşmasını bildi.

Bu yıl izlediğim Sorgun Belediyespor zaman zaman iyi, zaman zaman da kötü futbol oynuyor. Bütün maçları dikkate alacak olursak, iyi oynadıkları maç sayısı kötü oynadıklarından fazla. Ancak ne hikmetse iyi oynadığımız maçlarda da sahadan yenilgi ile ayrılan taraf biz olduk. Zaten oynanan futbola göre puan verselerdi, şimdi puan cetvelinin ortalarında olurduk.

Bu takımın futbolcuları zaman zaman iyi futbol oynuyor iseler, bu demek ki bunlar kötü futbolcular değiller. Bu hep böyle gitmez. Yani hem iyi futbol oynayacaksınız, hem de sahadan yenik ayrılacaksınız. Ben bunun bundan sonra döndüğüne inanıyorum, ya da inanmak istiyorum.

Sizler iyi futbolcularsınız. Kendinizin yeteneklerinin farkında bile değilsiniz. Böyle iyi oynayıp ta, niçin yenildiğinizi hiç düşündünüz mü?

Oyunun ilk dakikalarında maça iyi başlayıp, sonrasında ise gol atamayınca oyundan çabucak düşüyorsunuz. Hepiniz de biliyorsunuz ki, maç doksan dakikadır ve hakemin bitiş düdüğü çalmayınca maç bitmez.

Ben öyle maçlar hatırlarım ki, her şey bitti denilen anda, yenik takım mucizeyi gerçekleştirip, istediğini almıştır.

Örneğin Liverpol, 3-0 gerideyken maçı 3-3 e getirip, Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştır. Yine Beşiktaş, yıllar önce Türkiye’de 2-0 yendiği karşılaşmanın rövanşında Romanya’da son üç dakikada üç tane gol yemiş, kupadan elenmiştir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Lig başlayalı 12 hafta oldu ve bu 12 haftada Yozgatspor maçı da dahil, Hacılar Erciyes, Kazan Belediyespor. Bu maçlarda oynadığımız futbolun karşılığında üçer puan alsaydık bile, şu anda ligin 4. Sırasında bulunurduk. Olmayınca olmuyor. Attığımız şutlar ya direkten dönüyor, ya da kalecide kalıyor. Böyle olunca kısa süre sonra oyundan düşüyorsunuz. Bence bunun tek nedeni içinde bulunduğunuz psikolojik durumdur. Bu psikolojik durumdan kendinizi kurtarabilirseniz, inanın bundan sonraki maçlarda daha da başarılı olacağınıza inanıyorum.

Biz bu güne kadar Sincan Belediyespor ile iki kez karşılaştık, her iki maçta da Sincan’a böyle üstünlük sağlayamadık. Sizler bunu gerçekleştirdiniz. Şimdi bu takım nasıl Kırıkkale ve Sincan Belediyespor maçlarını kazandıysa, bundan sonra oynayacağı tüm maçları da kazanabilir.

Şu an puan cetvelindeki yerimize bakıp ta sakın ümitsizliğe kapılmayın. Biz nasıl ilk yarıda böyle puanlar kaybettiysek, ikinci yarıda da rakiplerimiz puan kaybedebilir. Bu olasılık % 50 dir ve gerçekleşmesi de pekala mümkündür. Üstelik ikinci yarıda rakibimiz olan bir çok takımla kendi evimizde oynayacağız.

Şimdi ilk hedef bu hafta oynanacak olan Keçiören Bağlumspor maçı olmalıdır. Bu maçtan alınacak üç puan ile hem takımımız moral depolamış olacak, hem de ikinci yarıya daha umutlu hazırlanacaktır. Öyleyse, ön ce kendinize güvenin ve bu maçı alın.

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu