Olmayınca olmuyor

Ekleyen admin on Kas 12th, 2014 kategori : sahin ozmen. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bölgesel Amatör Lig 6. Gruptaki temsilcimiz Sorgun Belediyespor, hafta sonu karşılaştığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne 2-1 yenildi.

Yenildi dediysem, maçın başından sonuna kadar pozisyon bulan ve bulduğu yüzde yüz gollük 7-8 pozisyonu değerlendiremeyen taraf Sorgun Belediyespordu.

Bu nasıl bir takım. Defans o kadar kötü ki, adamlar 43. Dakikada ilk kez kalemize geliyor, ev sahibi takımın 11 numarası küçük çocukların attığı topun şiddeti kadar şiddette bir şut atıyor, bizim defanstan kimse müdahale edemiyor, forvetleri olan Ünal yetişip ayağının ucuyla topu kalemize gönderiyor. Kalecimiz ve defansımız tam evlere şenlik. Ben hayatımda bu kadar basit gol yiyen bir defans görmedim. Kalecimiz ise sahada hiç yok. Bütün maç boyunca adamların toplam olarak etkili üç dört atakları var, bunun ikisini gol yapıyorlar.

Ya forvetlerimize ne demeli. İnsan bu kadar beceriksiz olabilir mi? İlk yarıda ikisi Necmi, biri Burak ile çok net ama çok net üç pozisyon yakalıyorsunuz, hem de altı pas içerisinde, kaleye uzaklığınız sadece 3-4 metre, bu topları 7 metrelik kale yerine dışarı atıyorsunuz. Elin oğlu da pozisyon bile olmayan bir atakta topu ağlarınıza gönderiyor. Şimdi ben bizim takımda oynayan futbolcu kardeşlerimin yerinde olsam, şapkamı önüme koyar bir düşünürüm. Biz niçin bu golleri atamıyoruz diye.

Kaçırdıkları bu goller için bu arkadaşlarımız bizden çok üzülüyordur. Bundan adım gibi eminim. İnsanlık hali gol kaçırabilirsiniz. Ancak kazandığınız bu kadar net pozisyonu bu bir mirasyedi gibi harcarsanız, o zaman başkalarına muhtaç duruma düşersiniz.

Bakın, Sivas dönüşü bilgisayarımda pozisyonları yazarken şöyle bir istatistik yaptım. İlk yarıda her iki takımın yarattığı pozisyon sayısı 12. Bunlardan 5 tanesi net gol pozisyonu ki, bunlardan beşi de bizim takımın yarattığı pozisyonlar. Toplamda biz 11 pozisyona girmişiz, onlar ise sadece bir. İnanın o da pozisyon sayılmaz.

Maçın ikinci yarısına bakacak olursak. İkinci yarıda da pozisyon sayısı üstünlüğü yine bizde idi. Yaşanan 11 pozisyonun 7 si Sorgun Belediyespor, 4 ü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ait. Bunların içinde Sorgun’un 3 net pozisyonu, Sivas’ın ise iki net gol pozisyonu vardı.

Bizde bir atasözü vardır. “Atamayana atarlar” diye. İnsanın inanası gelmiyor. Bu kadar net pozisyonları bir futbolcu nasıl harcar. Bu takımın şu andaki puan sıralamasındaki yeri inanın teknik kadronun değil, bu futbolcuların eseri.

Oyuncularımız koşmuyor, mücadele etmiyor. Pozisyonları iyi takip etmiyorlar. Yazık oluyor bu taraftara. Yazık oluyor bu ilçeye. Yazık oluyor harcanan paralara. Futbolcu kardeşlerimin bir an önce kendilerine gelmeleri gerekiyor. Siz koşmazsanız, mücadele etmezseniz, teknik kadro ne yapsın. Sahaya girip de sizin yerinize kendileri mi oynasın.  Çıkıp ‘Bizim kapasitemiz bu kadar. Elimizden bu kadar geliyor’ derseniz anlarız. O zaman size kimse kabahat bulmaz. Kabahat sizi bu takıma getirenlerindir.

Daha fazla yazmaya bile gerek görmüyorum. Geçen yıl ki duyduğumuz heyecanımızı yitirdik. Maçlara bile istekli gelmiyoruz. Artık iyi dileklerde bile bulunmak da içimden gelmiyor.

Ne haliniz varsa görün.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu