“U-Mutlu Gençler! Projesi”kabul edildi.

Ekleyen admin on Ağu 25th, 2014 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun Gençlik Grubu’nun hazırladığı Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği “U-Mutlu Gençler!” isimli proje Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından kabul edildi.

Sorgun Gençlik Grubu Lideri Halil Uğuz, grubumuz 2 yıl önce gönüllü gençlerle ve gençlik çalışanlarıyla bir araya geldiğini ve kendilerine ana çalışma alanı olarak gençlik ile gençleri ilgilendiren konularda çalışmalar yapmayı seçen bağımsız bir gençlik grubu olduğunu belirtti.

Uğuz, projeyi hazırlamadaki amaçlarının, günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan işsizlik olduğunu, proje ile bu soruna az da olsa çözüm bulmayı planladıklarını söyledi.

Uğuz “Özellikle bizler genç işsizliğinden etkilenen bireyler olarak ve daha önce ‘Engelleri Sanatla Aşıyoruz’ projesi kapsamında engelli gençlere yönelik girişimcilik projesi uyguladığımız için bu konuyla ilgili Avrupa ülkeleriyle birlikte çalışmalar başlattık. Bir nebzede olsun gençleri bu sıkıntılardan kurtaracak çalışmaları yapmaya adım atabilmek, çözüm yolları üretilmesi adına Avrupa ülkelerindeki uygulamalardan da faydalanarak bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik” dedi.

Projenin toplam süresinin 5 ay olduğunun altını çizen Uğuz, şunları söyledi:

“Projemiz eylül ayında hayata geçirilecek. Yine aynı ay içinde Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Makedonya, Estonya ve Türkiye olmak üzere 10 Ülkeden toplam 31 katılımcıyla Sorgunda uygulayacağız. Faaliyetlerimiz 8 gün boyunca işsizlik üzerine Atölye çalışmaları, Simülasyonlar, Sunumlar gibi faaliyetlerle ve Meslek Kurum Kuruluşları, STK’lara, Esnaflara ziyaretlerle devam edecektir.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu