Bahadın’a anfi tiyatro yapılacak

Ekleyen admin on Haz 7th, 2014 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bahadın Belediyesi’nin girişimleri ile Bahadın Şenlik Alanı’na anfi tiyatro yapılıyor.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, bu yıl 18. Sini gerçekleştirecekleri Bahadın Şenlikleri’nin artık bir festival havasında geçtiğini, Türkiye’nin birçok yerinden ve yurt dışından insanların şenlikler dolayısıyla Bahadın’a geldiğini belirtti.

Şenliklerin, geniş kapsamlı yapıldığına ve şenliklerde sinemadan tiyatroya, panelden, şiire, resim ve karikatür sergisinden, konsere, yürüyüşlerden yarışmalara yer verildiğine işaret eden Özcan, “Şenliklerimizde, konserlerimiz ve özellikle tiyatro alanında büyük yer sıkıntısı çekiyorduk.  Beldemizin yerlilerinden ve Almanya’da ikamet eden Sultan Demirel kardeşimiz, hakkın rahmetine kavuşan eşi Hacı Turan Demirel adına bin 500 kişilik bir anfi tiyatro yaptıracak. İsmi Hacı Turan Demirel Anfi Tiyatrosu olacak. Bu tiyatro Bahadın’ın, çok önemli bir sıkıntısını ortadan kaldıracak. Çünkü şu an 5 bine yakın olan nüfusumuz şenliklerde 15 bine ulaşıyor. Bu gün Belediyemizde, daha önce bu çalışmaları yapmış olan Ankaralı bir firmayla protokol imzaladık ve yarın temel atacağız. Bu firmanın daha önce yapmış olduğu çalışmalarından birinde karar kıldık. Aynısı, şenlik alanımızın yakınında bulunan Sağlık Ocağı’nın yamacına yapılacak. Bu güzel örnek çalışma için sevgili Sultan Demirel ve çocuklarına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sultan Demirel de yaptığı açıklamada 2 yıl önce eşi Hacı Turan Demirel’i yitirdiğini, onun adını yaşatmak için böyle bir tiyatro yapmaya karar verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

Rahmetli eşim iki yıl önce vefat etti. Biz de çocuklarımla birlikte onun anısını yaşatmak için ne yapabiliriz diye düşünürken, geçtiğimiz yıllarda yapılan Bahadın Şenlikleri’nde tiyatro gösterilerinde yaşanan sıkıntıları gördük ve bir anfi tiyatro yaptırmaya karar verdik. Bu tiyatroyu başka amaçlarla da kullanabileceğiz.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu