YAZIKLAR OLSUN!

Ekleyen admin on May 24th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Çağdaş ülke olma bir yana, en ilkel ülkelerde bile olsa,  çıkan son olaylar karşısında  o ülkenin yöneticileri iş başında kalamaz. Evet yazıklar olsun demekten başka  çare var mı ?  Kimse kendisini sütten çıkan ak kaşık zannetmesin. Soma’nın kömür karası ömürleri boyunca alınlarında damgalı kara olarak kalacaktır. Batı ülkelerinde, böylesine bilançonun onda biri gerçekleşseydi, o hükümet anında yok olurdu.  Dahası var,  bu facia  Japonya veya Kore’de olaydı  – her ikisinde de  – olayın sorumluları harakiri  yaparlardı.

Haberleri olsun. Soma olaylarını çoğunluk ağlayarak izliyor.

Bu iktidar sanki şiddetten güç ve kuvvet alıyor. Duygulanan  vatandaşlar sokaklara çıkıyor ve üç kuruş para uğruna can  verenlerin arkasında kalanlarına destek vermek  isteniyor. .Bu insancıklara boyalı suyla, gazla müdahale galiba kafi gelmiyor. Üst düzeyde tekme – tokatlılar reva görülüyor.

Hatırlatalım  bu işler böyle gitmez. bumeranb gibi döner sizleri bulur…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu