CHP’de NELER OLUYOR ?

Ekleyen admin on May 17th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yerel seçimlerde başarılı olamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde daha açık deyimle, cepheleşme partisinde taşlar yine yerinden oynadı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, belli grupların isteğine boyun eğdi, Merkez yönetim kurulunda değişikler yapıldı.

Yeni yönetimde beklenen isim Gürsel Tekin’di, genel sekreter oldu. Yerel seçimlerde adayları belirleyen ve seçimlerde beklenen sonucu elde edmedikleriyle suçlanan beşli guruptan Gökhan Günaydın, Adnan Keskin, Umut Oran ve Bihlun Tamaygil liste dışı kaldı. MYK‘ya yeni girenler ise Veli Ağbaba ve Aytun Çiray oldu. Bu değişimde , kurultayda en fazla oy alan Adnan Keskin’in liste dışı kalması sürpriz oldu. Oldum, olası CHP’de hep klikler karşı karşıya gelirler ve sürekli çarpışırlar. Bakalım bu yeni yönetim ne kadar ayakta kalacak ?

Öte yandan CHP’ nin Cumhurbaşkanı aday adayları konusunda ciddi çalışmalar bekleniyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu‘nun , bir soru üzerine ,  Ankara Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybeden Mansur Yavaş’ın aday olabileceğini  söylemesi hayretle karşılandı. Bu konuda Kılıçdaroğlu’nun MHP ve  hatta HDP başkanı ve yetkilileriyle yakın ilişki kurarak ciddi bir aday bulmaları gerektiği vatandaşlarca bekleniyor. Siyasette yer alan ve almayanlar Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkması halinde, ülkenin tarifsiz sıkıntılara gireceğini öne sürüyorlar.

AKP. nin 4 daltonları, eski bakanların  yaptıkları , suçları, rüşvet ve yolsuzluk olayının  yeteri kadar vatandaşlara duyurulmadığı öne sürülüyor. Önümüzdeki hafta içinde Erdoğan hakkında verimesi düşünülen soruşturma önergesinin  bu yönüyle ciddi bir sınav olacaktır deniliyor.

Siyasi yorumculara göre, Türkiye bir kavşağa geldi. Burada tercih edeceği yol önemini koruyor.Özellikle kaderi belli olacaktır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu