AKIL TUTULMASI MI ?

Ekleyen admin on May 10th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Politikada öyle garip olaylara tanık oluyoruz. Şaşırmamak elde değil.  Bazı   siyasi yorumcular, bunu  akıl tutulması olarak niteliyorlar. Ne olursa  olsun. Ülkemiz, vatandaşlar böylesine acımazca ve değeri olmayan yorumlara layık değiller. Gerçekten neler oluyor ?  İşbaşında , üç dönemdir , seçimleri kazanıp tek başına  görev yapan bir iktidar var. Her istekleri anında yasa olup çıkıyor. Devler misali yerden alıp gökte yiyebiliyorlar.

1 Mayıs olaylarını ele alalım. İstanbul Taksim Meydanı’ nda , bahar bayramı olarak bildiğimiz 1 Mayıs günü  bu iktidar tarafından işçi ve emekli  bayramı olarak ilan edilmedi mi ? Önceki yıllarda bu bayram burada Taksim’ de olaysız kutlandı. Şimdi niçin vazgeçildi ? Doğrusu Taksim’de daha önce gezi olayları nedeniyle hükümetin kini var mı , sorusu akla geliyor. Oysa bilinen ve çoğunluğun görüşü devlet kin tutmaz. Aksine önlemler alır ve toplumla birlikte olur.

Gönlü yaralı işçileri Taksim Meydanı’na çıkarmamak  için , o çevreye yerleştirilen on binleri aşan polislere de ve vatandaşlara yazık değil  mi ?  Tekrar ifade delim. İnadın sunu hüsrandır.

Bu uygulamaya akıl tutulmasından öte sözleri ifade  edemiyoruz.

Yazık, çok yazık !

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu