YASAKLAR ÜLKESİ Mİ ?

Ekleyen admin on May 3rd, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Türkiyemiz AKP. iktidarı döneminde  önemli gelişmelere kucak açtı.  AKP. Üç dönemdir tek başına hükümet olmanın gücü nü her konuda  yenilikleri ortaya koymuş bulunuyor. . Elbette Adalet ve Kalkınma Partisi’nin böylesine başarılı  olmasında,  başında bulunan genel başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük payı var. Bu nedenle  Başbakan Erdoğan”ın her sözü ne yazık ki yasa olup çıkıyor. Şimdi sırada Cumhurbaşkanlığı var. Genel başkan Erdoğan bu konuda çalışmaya başladı, milletvekillerini, il başkanlarını ve hatta konu ile ilgili herkesi toplayıp görüşlerini alıyor. Bu konuda da acelesi yok, toplantıları ağırdan alıyor, bunun tasasını  da acele edenler çekiyor.

Erdoğan acele etmiyor. Çünkü önünde taze örnekler var. Partisini bırakan  gurubuna hakim olamıyor ve o siyasi parti dağılıyor. Örnekler Turgut Özal ve Süleyman Demirel’dir.

Tek başına sultanlara nasip olmayan yetkiler   isteyen Recep Tayyip Erdoğan yeni bir yasak koydu. Bu, 1 Mayıs işci bayramını genellikle   ayni yerde kutlayan sendikalara İstanbul Taksim için yasak koydu. Sebep ne ? Bilen yok yada biliyorlar ama söyleyemiyorlar. Çünkü Taksim meydanı Gezi parkı olayı ile belli bir topluluk Erdoğan’a  karşı çıktı. Bazı sendika temsilcileri geri çekildi ama devrimci  işçiler grubu Taksimde toplanmaya kararlılar. Buna karşılık Devlet bu toplantıyı önlemek için önemli tedbirler aldı. Görülen şu, ısrarda arbede çıkacak ve belki de canlar yanacak ,   Yazık değil mi ? Unutmayalım, inatlaşmanın sonunda kaybeden her iki taraftır. Derler ki, memuru süslü avrat, zengini haylaz evlat ve politikacıyı da kuru inat  bitirir.

Dileğimiz sağduyunun egemen olmasıdır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu