ÇANKAYA’YA DOĞRU !

Ekleyen admin on Nis 28th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın  yolu belli oldu gibi. Yerel seçimlerde , rüşvet ve yolsuzluk olayına rağmen beklediği oyu aldı ve birinci partiliğini korudu. Böylelikle Cumhurbaşkanı olarak Çankaya ‘yı hedefine almış oldu. Aslında Adalet ve Kalkınma partisinde, kurulduğundan bu yana partide tek adam olarak sadece Recep Tayyip Erdoğan var. Öyle ki , hangi konuda olursa olsun, söz sahibi sadece Erdoğan oluyor. Yasa  mı çıkacak, Erdoğan emir veriyor. Bu güne kadar 300 ü aşan Meclis çoğunluğu sadece Erdoğan’ın ağzına baktı, ondan talimat aldı. Gerçek ne yazık ki bu…..

Ağustos ayında yapılacak  Cumhurbaşkanlığı seçiminde , mevcut  cumhurbaşkanı Abdullah Gül partiye dönüp Başbakan olur mu ? Bilen kişi her zaman olduğu gibi Erdoğan. Ancak böyle bir durum, Abdullah Gül milletvekili olmadığı için 10 ay sonra yapılacak genel seçimlerden sonra söz konusu olabilir.Dolayısıyla  , eğer Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse , yeni bir hükümetin kurulması için birisini Başbakan olarak atayacaktır. Bu kişi de kendisine bağlı ve sözlerini harfiyen uygulayacak kişi olacaktır. Siyasi  yorumculara göre, Erdoğan , aktif siyasi hayattan çekilmeyecek ve Başkanlık  sistemi için uğraşacak ve bunu mutlaka gerçekleştirecektir. Bu nedenle de , Başbakanlık için Erdoğan‘ ın ilk adayı Adalet bakanı Bekir Bozdağ olacaktır. AKP.de kabul edilen üç dönem seçilme kararı değiştirilmezse Erdoğan  daha rahat karalar alacaktır.

Bu arada önümüzdeki günlerde görüşülecek  rüşvet ve yolsuzluk olayını atlatabilirse, Erdoğan için Cumhurbaşkanlığı için hiç bir engel kalmayacaktır. Siyasi yorumculara göre de muhalefet güçsüzdür ve sadece Erdoğan‘ın dümen suyunu izlemekle yetinmektedir. Bu nedenle de  Erdoğan’a tek engel , kendisi olup  aşırı hırsıdır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu