NE BEKLENİYORDU ?

Ekleyen admin on Nis 19th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Siyaset sanki gayya kuyusu, gömüldük, gidiyoruz. Biraz da spordan söz edelim. Öncelikle futbol..

Futbolun bir oyun olduğu gerçeğini kabul etmeyenlerin istekleri son Galatasaray – Fenerbahçe maçı ile bir daha gerçekleşti. Futbolun saygınlığını değil aylar yıllar önce ayaklar altına düşüren yöneticiyim diyen birkaç kendini bilmezlerin sadece çıkarına yol verildi ve ne yazık ki devleti yönetenlerin gafleti bu oyunun tuzu biberi oldu, sonuç elbette işte böyle hüsranla sonuçlandı,  Gerçekleri saklamanın gereği yok. Fitne tohumu yıllar önce,  tarafların a karşılaşmaları ayrı izlemeleri ile atıldı. Oysa Bütün bu olayların elebaşlarını emniyet güçleri pekala biliyor, ama işin kolayını buldular, asayişi sağlayamayız diyerek taraftarları ayırdılar.

Sporu seven, hatta kendi çocuğunun maçını ana- baba seyirden yoksun bırakıldı.  Karşılaşmalarda kazananlar baş tacı edildi. Kaybedenler sanki vatan hainliğine kadar uzanan suçlamalarla karşılaştı. Kasabalarda başlayan, en küçük takımlardan süper lige kadar uzanan, karşılaşmalarda fitne tohumları atıldı. Unutmayalım, arpa eken buğday biçemez.

Benim kuşağım, yağmur çamur demeden tribünleri çocukları ile statları dolduran ve maç bittiğinde oyuncuların yenenin ve yenilenin kucaklaşarak sahadan ayrılan futbol karşılaşmalarını izlemeyi hasretle bekliyor. Lütfen unutmayalım Sahalarda oynanan futbol hır- gür yeri değil, oyundur.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu