YEREL DEĞİL, GENEL SEÇİM !…

Ekleyen admin on Nis 6th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bu pazar 52 milyonu aşan vatandaşımız sandık başına gidiyor. Beş yıl kendilerini yönetecek, derdine derman olacak kişileri belirliyoruz. Bunun adına yerel yönetim, yerel seçim deniliyor. Ancak bu konuda Anayasada gece yarılarında yapılan değişikliklerle , bazı yerlerde belediyeler kaldırıldı, yok edildi. 30 ilimizde de büyük şehirler  ortaya çıktı. Böylelikle yakından yönetim ile uzaktan yönetim iyicr karıştırıldı. Seçimler bittikten sonra çalışmalar başlayınca elbette aksaklıklar da belli olacağa benziyor. Hiç önemli değil, bugünkü hükümete daha açık değişimle tek kişinin ağzına bakan bir Büyük Millet Meclisimiz var. Verilen işaret yeterli olacaktır.

Neyse, yerel seçimlerden söz ediyorduk. Adı yerel ama ,  yapılanlara ve propagandalara baktığımız zaman bu güne kadar genel seçimlerde bile böylesine az rastlarız.  Bu seçime damgasına vuran olayların başında telefon dinlemeleri ve internet ve Twett  oldu.  On iki yıldır tek başına  iktidar olan AKP. içinde neler varmış neler ? Dört sayın bakanın adının karıştığı rüşvet ve yolsuzluk iddiası  sağ duyu sahibi toplumu adeta uyandırdı. Bu gibi olaylar en geri sayılan bir başka ülkede gerçekleşseydi, o hükümet çekilmiş ve hatta yeni bir hükümet kurulmuş olurdu.

AKP.de tek başına istediğini yapabilen liderleri ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan , bu acı gerçekleri yok sayarak meydanlarda dolanmaktadır.

Yarın yapılacak  bu seçimlerin sonunda bir taraf elbette kazanacaktır. Ancak özellikle belirtmek gerekiyor. Bu seçimlerin  asıl kaybedeni ne yazık ki Türkiye’mizdir.

Bu sütunlarda  belki de defalarca işaret ettik, belirtik. Bu seçimler Cumhurbaşkanlığı seçiminin ön provasıdır. Eğer bu seçimlerde AKP. beklenen sonuca ulaşabilirse Türkiye yönünü batıdan doğuya çevirecektir. Bu garip yön değiştirmenin sonu elbette hüsran olacaktır.

Acı gerçek ne yazık ki budur.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu