BAŞKA TÜRKİYE YOK,KAVGA NİYE?

Ekleyen admin on Nis 6th, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kafamın derinliklerinde geçmiş zamanın hayali oturmaya devam ediyor. Ne güzeldi o zamanlar. Yollar tertemiz ve pırıl pırıl… Ne trafik derdi vardı, ne de  içimizi bulandıran ölüm haberleri yürekleri parçalamıyordu. İnsan hayatı ön planda tutuluyor mahalleden mahalleye ve ülkenin bir ucundan bir ucuna kusursuz sevgiler besleniyordu. Ne kavga duyardık,  ne gürültü, ne şamata bütün bunlara asla izin vermezdi insanlar.. Devlete karşı gelinmez, yakma- yıkma olmazdı.  Esnaf dükkanlarının  camları kırılmaz,  tabanı ve tavanı yakılmazdı… Bugün öyle mi ya?

Her gün  her yeri hallaç pamuğu gibi dağıtan dağıtana. Hiçbir gün geçmiyor ki etraf dağıtılmasın harabeye çevrilmesin. Hadisesiz yaşanmasın.. Kırılan gururlar, bir birine karışan yakınmalar. Kanunları hiçe sayıp ayağa kalkmak. Ülkeyi yıpratmaya adım atmak..

Bu memleket hepimizi içinde yaşatıyor. Nasıl el kaldırıp kalkındıracağımız yerde bile bile temeli yıkılmaya çalışılıyor. Ülkeye bu nasıl layık görülüyor anlamıyorum.

Aynı din ve aynı dili konuşuyoruz. El üstünde tutacağımız yerde hadiseler yaratıp yıkıp dökmeye uğraşılıyor. Unutmayalım ki dünyada tek bir Türkiye vardır. Başka Türkiye yoktur ve bu memleket hepimizindir, hepimiz de sahip çıkmak zorundayız. Yapıcı kalp taşımalıyız,güzel memleketimizi dünyaya tanıtalım.

Şanslı insanlar olduğumuz için Allah’a şükredelim ki üç tarafı denizle çevrili böyle bir ülkede doğduğumuz için .. Bu güzel memlekette altından, üstünden sevgi fışkıran, havasında ferah, sıcak bir iklim ve güneşiyle ısındığımız, bütün bunlara şahit olduğumuz halde neden kalbimize hüzünleri dolduracağız ki.?

Bizi ilgilendirmeyen dertleri kalbimize dolduracağımıza daha çok birbirimize kardeşlik sevgisi doldurmalıyız. Hiçbir şey insanların malına- mülküne ve canına eziyet vermeye değmez. Türk milleti bir bütünce kardeştir. İnsanlar kardeşlerinin malına mülküne hasar verir mi.?

Düşünce çok önemli bir duygudur. Düşünen insan çok yaşar ve yaşatır. Hiçbir sorunu kendine sorun olarak yaratmaz. Her sabah uyanınca birbirimize dert yüklemekle açmayalım. Aklımıza takılan kötü hadiseleri silip süpürüp hayata sıcak gözlerle sıcak göklere bakalım.  Robinson şu sözü hep söylermiş.

“Bazı hatalar pişmanlığa sığmayacak kadar kötüdür.”

Pişmanlığı yaşamaktansa pişmanlığa yol açacak işlere elimizi uzatmayalım.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu